Sosyal Medya

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya, kullanıcıların kendilerinin üretmiş olduğu içerikleri yayınladığı, paylaştığı online bir araçtır. Her ne kadar sosyal medya denildiğinde geniş bir kapsamı ele alıyor olsa da gerçek tanım itibariyle bu demektir. Sosyal medya platformları birçok kurum ve kuruluş tarafından da kullanılmaktadır. Bu da sosyal medyayı önemli bir reklam aracı haline dönüştürmüştür. İnsanlar markalarını, ürün ve hizmetlerini sosyal medya üzerinde bir marka haline getirerek daha fazla insana tanıtmayı hedefliyorlar.

Sosyal medyada haberleri, içerikleri, makaleleri, düşünceleri ve günlük yaşam içinden son dakika olaylarını rahatlıkla takip edebiliyoruz. Bu da bu platformları bizim için önemli bir haber alma kaynağı haline getiriyor.

Kısaca sosyal medya denildiğinde en basit tarifle paylaşmak şeklinde açıklayabiliriz.

Yeni sosyal medya

Sosyal medyayı tanımlarken eski ve yeni sosyal medya diye anlatmak daha mümkün olacaktır. Çünkü eski sosyal medyayı insanlar genelde eğlence amaçlı kullanırken artık platformlar önemli para kazanma araçları olarak da kabul ediliyor. Çoğu insan sosyal medyada daha fazla takipçiye ulaşabilmek adına daha fazla paylaşım yapıyorlar. Hatta yeni sosyal medya platformları için takipçi satın alan pek çok kişiyi de görebiliyoruz.

Geçmişten Günümüze Sosyal Medya

Yukarıda da belirttiğimiz gibi geçmişten günümüze sosyal medya giderek güç kazanıyor. İnsanlar sosyal medya hesapları üzerinden mesajlarını duyurmaya ve para kazanmaya çalışıyorlar.

Son Dakika Sosyal Medya 

Teknovip son dakika sosyal medya haberleri ve duyurularını da bu kategori altında sizinle buluşturmaya devam ediyor. Sosyal medya gündemini yakından takip eden birçok kullanıcı var. Kullanıcıların amacı sosyal medyadaki paylaşımlardan yola çıkarak kendi genel kültürlerini geliştirmek ve dikkat çeken konular üzerinde yoğunlaşmak. Yapılacak her haberin doğru olmadığı gibi bu sosyal medya haberleri içerisinde bilineni ve doğru olanı paylaşmakta bizim önceliğimiz olmuştur.

Sosyal Medya Platformları

Kategorimiz içerisinde yer alan sosyal medya platformları haberlerinin tamamı anlık olarak girilerek kullanıcılarımızın haberdar edilmesi sağlanmıştır. Sosyal medya üzerindeki tüm konulara hakim olmak için sizde sitemizi takip edebilir ve yapılan haberlere yorumlarınızla destek verebilirsiniz.

Başa dön tuşu