Sosyal Medya

Twitter Para Kazanma Seçenekleri

İnsanların Twitter para kazanma ile ilgili uygulayabileceği pek çok olanak mevcut. Twitter, bununla ilgili çeşitli yenilikler getirmiş durumda.

Twitter platformu, son zamanlarda içerik üreticilerinin para kazanması için pek çok yeniliğe yön verdi. Kullanıcılara sunulan özellikler ile birlikte insanların kazanç elde etmesi mümkün hale gelirken kullanıcılar, para kazanma seçeneklerinin neler olduğunu merak ediyor. Sözü fazla uzatmadan hemen Twitter’ın hangi para kazanma alternatiflerinin olduğunu açıklamaya başlayalım.

Twitter Para Kazanma Özellikleri

Twitter’dan kazanç elde etmenin yollarından birisi uygulamaya yakın dönemde eklenen Süper Takip özelliği olarak yer alıyor. Süper Takip, bir Twitter hesabını süper takip etmeyi sağlıyor. Normal takipten farklı olarak bu takip özelliği, ücretli bir şekilde kullanılabiliyor. Bu sistem, YouTube katıl aboneliği gibi düşünülebilir. Kullanıcılar, aylık abonelik alarak kanal sahibine destek oluyor.

Twitter para kazanma ile ilgili önemli bir yere sahip olan Süper Takip ile beraber içerik üreticisi, bu özellikten yararlanan kullanıcılara bazı ayrıcalıklar sunabiliyor. Bunlar arasında Süper Takip edenlere özel içerikler, bu abonelerle sohbet ve abonelere özel erişim gibi avantajlar yer alıyor. Özetle Süper Takip ile beraber kullanıcı, içerik üreticisini desteklerken aynı zamanda bazı fırsatlar elde ediyor.

İçerik üreticisinin bu sistemden yararlanması için şu şartları karşılaması gerekiyor:

  • En az 18 yaşında olmak
  • Profilin eksiksiz doldurulması
  • Onaylanmış bir e-posta adresine sahip olmak
  • İki faktörlü doğrulamayı etkinleştirmek
  • Twitter politikalarını ihlal etmemek
  • En az 3 aylık Twitter kullanıcısı olmak
  • En düşük 10.000 aktif takipçiye sahip olma
  • Son 30 günde 25 tweet gönderme

Twitter’dan yararlanmak isteyen kullanıcılar biletli sohbet odalarıyla da kazanç elde edebiliyor. Biletli sohbet odası, sohbet odasına biletle girileceğini belirten bir durum. Bu odalara girmek için ücret ödeyerek bilet almak gerekiyor. Bu şekilde oda sahibi, bu işten para kazanabiliyor. Biletli sohbet odaları genel olarak planlanarak yayına alınıyor. Yani kullanıcılara öncesinde duyuru yapılıyor, kullanıcılar ise bilet alarak oda aktif olduğunda giriş sağlayabiliyor.

Twitter Para Kazanma

Kullanıcıların Twitter para kazanma yolunda ilerlerken kullanabileceği bir diğer sistem tip yani bahşiş özelliğinden yararlanmak. Bahşiş, işini yapan bir kişiye verilen hediye olarak düşünülebilir. Twitter’da yer alan bu özellik sayesinde bir Twitter kullanıcısı, içerik üreticisinin sayfasına girerek ona bahşiş verebiliyor. Bağış niyetine düşünülebilecek olan bu özellik için Twitter, komisyon almıyor.

Bahşiş uygulamasının amacı, içerik üreticilerinin takipçiler tarafından maddi açıdan desteklenmesini sağlamak ve bu şekilde sayfaların daha iyi işler ortaya koymasında etkili olmaya çalışmak. Hem döviz hem de kripto para birimi olarak alınabilen bahşişleri aktif etmek için genel bahşiş politikasının onaylanması gerekiyor. Android ve iOS işletim sistemi üzerinde bahşişlerin kullanılabildiğini belirtelim.

İnsanların Twitter para kazanma ile ilgili yapabileceği bir diğer şey firmalar ile anlaşmak. Bazı firmalar, Twitter sayfalarına sponsor olarak o sayfalara maddi olarak katkı sağlıyor ve kendi reklamını gösterebiliyor. Firmaların böyle bir yola girmesinin amacı, kendi ürün ve hizmetlerinin reklamını yapabilmek. Bu durum hem şirket hem de içerik üreticisi tarafından olumlu bir avantaj sağlıyor.

Twitter’dan sponsorlu firmanın gelmesini beklemek dışında reklam vermek konusunda da adımlar atılabilir. Bir Twitter sayfasının bununla ilgili yapabileceği şey eğer Twitter sayfası yeterince büyük ise diğer platformlarda veya kendi sayfasında reklam ücretleri yayınlamak. Bu şekilde içerik üreticilerinin kazanç elde etmesi mümkün hale geliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu