Sosyal Medya

Instagram Yeniden Paylaşım Özelliği Geliyor

Dünyanın en popüler sosyal medya araçlarının başında gelen Instagram daha iyi kullanıcı deneyimi yaşatabilmek için güncellemelerine devam ediyor. Şuan üzerinde çalıştığı yeniden paylaşım özelliğinin testlerini yapmaya başladı.  

Bilindiği üzere yeniden paylaşım özelliği Facebook ve Twitter gibi önemli sosyal medya araçlarının oldukça favori özellikleri arasında yer alıyor. Instagram’da bulunmayan bu özelliğin test çalışmaları başlatılarak kullanıcılara farklı bir yenilik sunulması hedefleniyor.

Test çalışmalarıyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

 “Ana akışta gönderilerin, tıpkı hikayelerde olduğu gibi, yeniden paylaşılabilmesi için testler yapıyoruz. Böylelikle insanlar kendilerinde yankı yapan şeyleri paylaşabilecek ve gönderinin orijinal sahibine de hakkını teslim etmek mümkün olacak. Bu özelliği test etmeye yakında küçük bir kullanıcı grubuyla başlamayı planlıyoruz.

Yeniden paylaşım özelliğinin testi sırasında kullanıcıların karşısına çıkan ekranda ise bu özelliğin arkadaşlarla sohbet başlatacak türden bir özellik olduğu belirtiliyor. Yeniden paylaşılmış olan gönderiler, kullanıcıların profillerinde ayrı bir sekmede gösterilecek.

Facebook Profil Görüntüsü Güncelleme

Instagram kullanıcıları hikayeleri 2018’den bu yana yeniden paylaşabiliyor. Ancak ana akıştaki gönderileri tekrar paylaşmak için üçüncü taraf uygulamalar dışında bir seçenek mevcut değildi. Instagram’ın en büyük rakibi TikTok, videoların yeniden paylaşılması için testlere bu yılın ilk günlerinde başlamıştı. Ancak yeniden paylaşılan videolar kullanıcı profili yerine arkadaşların “Sizin İçin” sekmesinde gösteriliyor.

Instagram yeniden paylaşım özelliğinin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı konusunda bilgi vermedi. Ancak bu özelliğin de platformun kullanım alışkanlıklarını değiştirmesi sürpriz olmayacaktır.

Yapılan açıklamayla birlikte doğrulanan yeniden test özelliği sayesinde kullanıcıların daha önceki yıllarda paylaştıkları ekranlarına gelecek kullanıcılar ise istedikleri zaman bu eski gönderileri tekrardan paylaşarak anılarını hatırlamaya ve hatırlatmaya çalışacak.

Instagram Güncellemeleri Devam Edecek

Instagram yeniden paylaşım özelliğinin dışında da kullanıcıların beklentilerini dikkate almaya devam ediyor. Uygulamanın yapay zekası giderek yeni özellikler hakkında önerilerde bulunarak kullanıcıları sosyal medya ağında tutmayı hedefliyor. Özellikle son dönemlerde uygulanmaya başlanan mağaza özelliği ise büyük ve küçük işletmeler açısından çok önemli. Artık insanlar ınstagram üzerinden alışveriş yaparak kendilerini daha fazla güvenceye alabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
gaziantep escort