Teknoloji

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri Nedir? WiFi şifre kırma genelde interneti olmayan ve internet olmadığı için çevredeki insanların internetlerine bağlanmak isteyen kişilerce tercih edilen yöntemlerden birisidir. Bu içerikte şifre kırma yöntemleri ile ilgili konuları paylaşacağız. Bu içeriğimizde yer alan yöntemler rehber niteliğinde ele alınacaktır. Bundan dolayı bu konu ile ilgili birden fazla önemli detayı paylaşacağız.

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri

Mobil cihaz üzerinden wifi şifresi kırma açısından birkaç farklı yöntem yer almaktadır. Hem programlı hem de programsız bir şekilde şifre kırmak istiyorsanız burada verdiğimiz bilgileri kendi modeminiz üzerinden deneyebilirsiniz.

Android cihazlar üzerinden Wifı şifresi kırma yöntemi en basit yöntemlerden birisidir. Burada yer alan uygulama aracılığıyla Root kullanmadan wifi şifresi kırma yöntemiyle gerçekleştirilmektedir. Bu yöntem özellikle belli durumlarda olumlu sonuçlar vermeyecektir. İlk olarak küçük bir prank uygulama bazında ele alacak olursak bu uygulama verimli olabilir.

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri
Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri

Komşu Wifi Şifre Kırma Nasıl Olur?

Komşunun internetine bağlanarak wifi şifre kırma yöntemi de özellikle birçok internet kullanıcı tarafından merak edilmektedir. Komşunuzun wifi ağını kullanabilmek için wifi şifresini bilmeniz gerekiyor. Eğer burada normal bir şekilde şifreye ulaşım sağlanmıyorsa çeşitli yöntemler ile beraber şifresine daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Komşu wifi şifresi kırma yöntemi daha çok mobil cihazlardan gerçekleştirilmektedir. Bunun için çeşitli Wifi şifre kırma programlarını kullanabilirsiniz.

  • Kali Linux Nethunter

En iyi wifi şifre kırma programları arasında kendine daima en üstlerde yer bulan Nethunter adlı program çalıştığı esnada Kali’nin Wifite aracından yardım almaktadır. Nethunter uygulamasının konfigürasyon arayüzü daha çok karmaşık konfigürasyon uygulamalarıyla ilgilenmenize yardımcı olur. Burada özellikle 802.11 kablosuz enjeksiyonu desteklenmiş olan özel çekirdeği, Android bir bilgisayar korsanı sağlar.

  • Shark For Root

Wifi kırıcı uygulamalar olarak bilinen Shark For Root da ağ trafiğini veya iletişim protokolü üzerinden geliştirmeyi analiz etmek için kullanılmaktadır. Burada popüler olan aynı zamanda da Wireshark açık kaynaklı paket analizörü birden fazla Android bağlantı noktalarından birisidir. Bu uygulama adından da anlayacağınız gibi root atmak için de kullanılır.

  • Reaver

Android üzerinden internet wifi kırıcı uygulamalarından bir diğeri de Android için Reaver, bazı akıllı telefonlar üzerinden kullanımı en kolay WiFi şifre kırma uygulamasıdır. Bu uygulama ile istediğiniz zaman etkin hale getirilen ve devre dışı bırakılabilen bilgisayar modu vasıtasıyla sunulan Reaver, WPS özelliği bulunan ve kablosuz yönlendiricileri de kendi başına algılar.

  • WiFi Warden

Wifi şifre kırma uygulaması, daha çok paradan tasarruf etmek ve tek bir kuruş harcamadan çevrimiçi olmak istediğiniz zaman size yardımcı olmaktadır. WiFi Warden uygulaması çevrenizde yer alan en yakın ücretsiz WiFi bağlantı noktalarını bulmanız için minimum hücresel verileri kullanır. Bir diğer özellikleri içinde internet hızını test etme, burada yer alan yönlendiriciler için WPS Pinlerini alma ya da kendi ağınız üzerinden kimin olduğunu görme gibi işlevlere sahiptir.

  • Arpspoof

Son zamanların en popüler şifre kırma uygulamalarından bir diğeri de Arpspoof uygulamasıdır. Dug Song tarafından üretilen bu orijinal Arpspoof hackleme araçlarından birisidir. Aslında var olan uygulamanın bir aracı çok beğenildiği için ona benzer yeni bir türev daha üretilmiştir.

  • WIBR +

Wifi ağının türünü ve bütünlüğünü test etmek için üretilen Wifi şifre kırma 2023 uygulamalarından birisidir.

Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri
Wifi Şifre Kırma Nasıl Yapılır? Adım Adım Yöntemleri

2 Dakika İçinde Wifi Şifresi Kırılabilir mi?

Genelde çoğu kişinin ağzından düşmeyen bir söz olan iki dakika içinde wifi şifresi kırma yöntemi ile WiFi şifresi olarak bilinen modem şifreleri kolay bir şekilde kırılmaktadır. Fakat burada yer alan durum modem güvenlik duvarı üzerinden sürümlerine bağlı olarak da farklılık gösterebilir. Programlı ya da programsız fark etmeksizin burada yer alan yöntemlerle genel bir şekilde wifi şifresi kırmak mümkündür.

Bir diğer merak edilen soru da başkasının şifresini kullanmak suç mu sorusudur. Başkasının kablosuz internet bağlantısını izinsiz bir şekilde kullanmanın ağır yaptırımları vardır. Eğer internet sahibi şikayet ederse izinsiz wifi şifresi kullanan bir kişi hapis cezası dahi alabilir. Bu tipte bir bağlantının tespit edilip dava açılması halinde 6 aydan 2 yıla kadar cezası vardır.

Dikkatinizi çekecek diğer yazımıza da göz atabilirsiniz. Cep Modu Nedir, Nasıl Kapatılır?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu