Teknoloji

İnstagram Hesap Kurtarma

İnstagram hesabını kurtarmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Özellikle İnstagram şifrenizi unutma sonucunda hesabınıza erişim sağlayamıyor iseniz büyük bir ihtimalle hesabınızı geri alabilirsiniz. İnstagram hesabınız çalındıysa geri almanız biraz daha zor olabilir. İnstagram hesabı çalınma durumunda bunu ispat etmeniz gerekir bunun için de İnstagram ile iletişime geçmek gerekir. İnstagram hesap kurtarma için bazı yöntemleri deneyerek İnstagram hesabınızı geri alabilirsiniz

Çalınan İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

İnstagram hesabı çalınma durumu gerçekleşmiş ise hesabı çalan kişiler muhtemelen ana hesap verilerini, yani numarayı ve e-postayı değiştirmiştir. Sonra bununla ilgili mail ya da SMS alırsınız. İnstagram hesabı çalınmış durumda ise hesabı kurtarma yöntemleri işe yaramaz, destek ekibiyle iletişime geçilmesi gerekir. Eğer hesabın kayıtlı olduğu cep telefonu ya da mail adresinin değiştirildiğine dair bir bilgilendirme almamışsanız hesabınızın bağlı olduğu cep telefonu ya da e-posta adresi büyük ihtimalle henüz değiştirilmemiştir. Bu durumda İnstagram hesabı kurtarma yöntemleri ile mail veya SMS üzerinden hesap şifresini değiştirme taşebinde bulunarak İnstagram hesabınızı geri almayı deneyebilirsiniz.

Çalınma Sonucu Erişim Bilgileri Kaybedilen İnstagram Hesabı Nasıl Geri Alınır?

Çalınan İnstagram hesabı ile hiçbir şekilde erişim sağlanamıyorsa yani çalınan hesabınızın e-posta ya da cep telefonu bilgileri değiştirilmiş ise destek talebinde bulunmanız gerekir. Desteğe başvurun ve sorununuzu açıklayın. İnstagram hesabıma giriş yapamıyorum bölümünde İnstagram hesabımın saldırıya uğradığını düşünüyorum seçeneğini seçin, burada ayrıntılı yönergeler bulabilirsiniz. Destek ekibi, siz olduğunuzdan emin olmak için bir video göndermenizi isteyecektir. Gönderilen videoda hesaptaki fotoğraftaki kişinin siz olup olmadığınızı saptamaya çalışacaklar. Bunun için gönderilen videoda yüzünüzün görünür olması çok önemlidir. Kaydolurken kullandığınız e-posta veya telefon da sorulabilir. Ticari bir hesabınız var ise destek ekibi; onay, şirket bölümünüz gibi daha ciddi kanıtlara ihtiyaç duyacaktır. Ticari bir hesabınız varsa, ancak bu hesap Profesyonel olarak değiştirilmemişse ticari hesabınız ile ilgili onay ve bilgiler konusunda istenen şeyleri yaparak hesabınızı geri alabilirsiniz. Hesabınız yalnızca saldırıya uğramakla kalmamışa aynı zamanda devre dışı bırakılmış durumda ise hesabınızı  kurtarmak için https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 link adresindeki formu kullanabilirsiniz. Linkte bulunan formdaki sorulara doğru cevap vermeniz çok önemlidir.

İnstagram Destek Kaç Gün İçerisinde Cevap Verir?

İnstagram Destek Kaç Gün İçerisinde Cevap Verir

İnstagram destek bölümünün cevap verme süreleri değişkenlik gösterebilir. Destek birkaç gün içinde yanıt verebilir ya da aylar sonra da yanıt verebilir ve ayrıca hiç yanıt vermeyebilir. Personel hesaplarda destek yanıtı alabilmek hesabın sahip olduğu yüke ve hesabın niteliklerine bağlıdır. Hesap üzerinden topluluk kurallarının ihlal edilip edilmediği de İnstagram destekten cevap alma sürelerini etkiler. İnstagram destek isteklerinizi yaptıktan birkaç gün sonra isteklerinizi tekrarlayabilirsiniz. İnstagram destek istekleri gerçek kişiler tarafından dikkatlice incelenir. Bu nedenle instagram çalışanlarının yoğunluğu da İnstagram destekten yanıt alma sürenizi etkileyebilir.

Şifresi Unutulan İnstagram Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Şifresi unutulan instagram hesabı kurtarılması çalınmış olan bir İnstagram hesabının kurtarılmasına oranla çok daha kolaydır. Parolanızı kaybettiyseniz, %90 oranında İnstagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Birkaç yol var. Her şeyden önce, giriş yaparken yardım al ya da şifremi unuttum seçeneğine dokunun. Şifresi unutulmuş olan İnstagram hesabını geri almanın başlıca 3 yolu vardır:

  • Facebook üzerinden giriş yaparak hesabı geri alma.
  • SMS kodu doğrulaması ile hesabı geri alma.
  • E-mail adresine gelecek postadaki link ile hesabı geri alma

İnstagram Hesabı Facebook Kullanarak Nasıl Geri Alınır?

İnstagram hesabını Facebook kullanarak geri almak oldukça basit bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanabilmek için İnstagram hesabınızın bir Facebook hesabı ile ilişkili olması gerekir. Bu yöntemde birkaç adımdan geçerek İnstagram hesabınızı geri almış olursunuz. İnstagram hesabınıza Facebook hesabınızı kullanarak giriş yapın. Facebook hesap verilerinizi İnstagram hesabınıza giriş yaparken kullanmalısınız. Oturum açma sayfasından Facebook ile oturum aç seçeneğine dokunun. Bu adımın ardından Facebook giriş sayfasına yönlendirileceksiniz. Gelen Facebook giriş sayfasında İnstagram ile ilişiği olan Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Bu yöntem yalnızca İnstagram ve Facebook hesaplarınız bağlantılı ise çalışır. Bu yöntem aynı zamanda yalnızca Facebook verilerinizi hatırlarsanız ya da giriş yapmak istediğiniz cihazda İnstagram hesabınızın bağlantılı olduğu Facebook hesabı açıksa çalışır. İnstagram hesabınızın bağlantılı olduğu Facebook hesabına da erişiminiz yok ise başka bir İnstagram hesap kurtarma yöntemine ihtiyacınız vardır.

İnstagram Hesabı Nasıl Cep Telefonu Kullanarak Geri Alınır?

İnstagram hesabını cep telefonu ile kurtarmak da oldukça basit bir yöntemdir. Telefon numarası kullanarak İnstagram hesabınızı geri alabilirsiniz. Cep telefonu ile instagram hesabını geri almak için İnstagram hesabınızın bağlantılı olduğu cep telefonu numarasına erişiminiz olması gerekir. İnstagram hesabınızın bağlı olduğu cep telefonu numarasına erişiminiz varsa İnstagram hesabınızı geri almanız oldukça kolay olacaktır. Tarayıcı kullanarak İnstagram hesabınızı cep telefonu numarası ile geri almak isterseniz cep telefonunuza bir SMS gelir. Cep telefonunuza gelen SMS içerisinde İnstagram hesap şifrenizi sıfırlamak için bir link bulunur. Bu linke tıklayarak kolayca İnstagram hesap şifrenizi değiştirirsiniz ve hesabı kurtarmış olursunuz.

İnstagram Hesabı Nasıl E-Posta Kullanarak Geri Alınır?

İnstagram hesabını e-posta kullanarak geri almak için bazı eylemlerde bulunmanız gerekir. İnstagram hesabını e-posta adresi yardımı ile kurtarmak da hiç zor bir yöntem değildir. Hesabınızı e-posta ile kurtarabilirsiniz. Hesabınızın hangi e-posta ile bağlantılı olduğunu biliyorsanız fakat ona erişemiyorsanız postanıza olan erişiminizi kurtarmayı deneyebilirsiniz. E-posta adresine erişimi geri almak da zor bir yöntem değildir. Çoğu posta platformunda, genellikle bir yedek e-posta adresi veya cep telefonu numarası kullanmanız gerekir. Bu yedek e-posta adresi ya da cep telefonu numarasına erişiminiz varsa kolayca önce e-posta adresinizi ardından da İnstagram adresinizi kurtarırsınız. İnstagram hesabınıza bağlı olan mail adresine erişiminiz varsa İnstagram hesap şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz. İlk olarak İnstagram ana sayfası üzerinde bulunan şifremi unuttum seçeneğine tıklamanız gerekir. Şifremi unuttum seçeneğine tıkladığınız sayfada e-posta adresinizi girmeniz gerekir. E-posta adresinizi girdikten sonra şifrenizi yenileme bağlantısı e-posta adresinize mail olarak gidecektir. Gelen mailde bulunan bağlantı üzerinden İnstagram hesabınızın şifresini değiştirmiş ve hesabınızı kurtarmış olursunuz.

İnstagram Hesabını Kaybetmemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnstagram Hesabını Kaybetmemek İçin Ne Yapmak Gerekir

İnstagram, son dönemlerde en popüler olan sosyal medya platformları arasındadır. Bu sosyal medya platformu üzerinden ticaret yapan kişiler bile bulunur. İnstagram üzerinden para kazanan ya da İnstagram hesabına çok bağlı insanların İnstagram hesaplarını güvende tutmaları faydalarına olabilir. İnstagram hesabınızı güvende tutmak için şunlara dikkat edebilirsiniz:

  • Hesap verilerinizi ayrı bir ana bilgisayara kaydedebilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğunda bu cihazdan hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
  • Instagram hesabınıza bir mail adresi, telefon numarası ya da Facebook hesabı bağlayın.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama kullanın.
  • Ticari bir hesabınız varsa, İnstagram postlarında birkaç fotoğrafınızı kullanın. Hesabınızın çalınması uğraması durumunda İnstagram hesabının kurtarılmasını daha hızlı hale getirecektir.
  • Topluluk kurallarını ihlal etmeyin.
  • Fotoğraflarınızı ve videolarınızı bir bilgisayarda veya sanal bir sürücüde saklayın. Bilgisayar korsanları hesaptaki tüm içeriği silerse veya yeniden bir hesap oluşturmanız gerekirse bu sayede içeriklerinize erişim sağlarsınız.
  • Başkalarının cihazlarından giriş yapmayın.

Yukarıda belirtilen konulara dikkat ederseniz İnstagram hesap kurtarma işlemine gerek duymadan hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu