Kripto Para

IOTA (MIOTA) Yorum – 2023

En çarpıcı kripto para birimlerinden biri. Böylesi görülmedi. Efsanevi yükseliş, ardından birkaç yıl boyunca dip… Şimdilerde ise özellikle 2023 yılında çıkışlar. Enteresan yorumlara sahne olan bir kripto para birimi. IOTA (MIOTA) yorumları oldukça sert üsluplara sahne olmuş. Geçmişten günümüze uzun vadeli sahiplerine kan kusturan bir kripto para birimi olan IOTA, 2023 yılında tüm elinde tutanları sevindirmeyi başarmış olsa da maalesef ki en şaşalı dönemine asla yaklaşamamış.

Çıkış yakalaması için dua eden, adaklar adayan kullanıcıları olduğunu söylediğimizde biraz güldüğünüzü görür gibiyiz. IOTA ile ilgili en çarpıcı yorum ise, keşke blok zincir ağını kullansaydın da bu kadar düşüş yaşamasaydın olarak gözümüze çarpıyor. Ne diyelim. Umuyoruz ki yatırımcılarını bir gün sevindirir.

IOTA (MIOTA) Geleceği

Gelecekle ilgili özellikle 2021 yılına girene kadar hiçbir şekilde bir vaade söz konusu olmamış, hatta öyle ki, popülerliğini neredeyse yitirme noktasına gelmiştir; fakat 2021 IOTA (MIOTA) için öyle bir yıl oldu ki, resmen küllerinden doğdu var kesinlikle gelecekte hak ettiği değeri görecek gibi duruyor.

Şu an en iyi 78. kripto para birimi olarak listelerde yerini alan IOTA, 2023 yılında DA oldukça geniş bir hacim yakaladı ve tekrar trendler arasına girmeyi başardı. Kripto para ticareti yapan uzmanların birçoğu IOTA hakkında olumlu yorumlar yaparken, olumsuz yorum yapan uzmanların sayısı da hiç azımsanacak miktarda değil.

IOTA (MIOTA) Nedir?

Sergey Ivancheglo, Serguei Popov, David Sønstebø ve Dominik Schiener tarafından 4 kişilik bir ekiple kurulmuş bir ağdır. Blok zinciri dışında kendine has bir ağa sahiptir. Alışılmış dağıtık defter teknolojisinden tamamen uzakta bir yapısı vardır. Kesinlikle blockchain değildir ve Tangle adı verilen bir teknolojiyle işlemleri doğrulayan düğümler sistemidir.

IOTA’nın arkasındaki kurum, blockchain teknolojisinin tamamen dışında yer alan bu teknolojiyi IoT için en hızlı ağ olarak tanımlıyor ve geleceğin en verimli ağı olacağına inanıyor. IOTA (MIOTA), gelecekte IoT (Nesnelerin İnterneti) ekosisteminin en büyüğü olmayı hedeflemektedir.

İlginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu