Oyun

GTA VI Özellikleri Hakkında Ortaya Çıkan Bilgiler

Yakın zamanda sızıntılarla konuşulan GTA VI özellikleri ile ilgili de pek çok bilgiye artık bilinen bir oyun haline geldi.

GTA serisinin en son oyunu olan GTA V, 2013 yılında piyasaya sürüldü ve halen en çok oynanan oyunlardan birisi. Yakın zamanda GTA V desteğini kesen Rockstar Games, yeni bir GTA oyunu için çalışmaları hızlandırmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan sızıntılar yeni GTA oyununun görüntülerini içeriyordu. Şirketten gelen resmî açıklama ve telif atma olayları ile bu görüntülerin doğruluğu onaylanmış gibi duruyor. Peki doğrulanan görüntülerde nasıl özellikler ön plana çıkıyor?

GTA VI Özellikleri Doğrulanır Nitelikte

Yeni GTA oyunu olduğu doğrulanan görüntülerde dikkat çeken pek çok detay bulunsa da bazı oyuncular grafiklerin çok basit durduğunu, geçmiş yılların oyun grafikleri gibi göründüğünü öne sürdü. Bunun sebebi bu görüntülerin test aşamasından alınmış olması. Test aşamasında sisteme binen yükün az olması için düşük kalitede işlemler yapılır. Ayrıca görüntülerin geçmiş yıllarda çekildiği de söylenen bilgiler arasında. Bu da oyunun aslında yıllardır geliştirildiğini ortaya koyan bir bilgi.

GTA VI özellikleri arasında dikkat çeken özelliklerden birisi silah sistemi oluyor. GTA V’te silah değişimi sonrasında oyuncu, silahı hemen eline alıyordu. GTA VI ile birlikte oyuncunun taşıdığı silahlar arkada görünüyor olacak. Elinde ise ana silah olacak. Bu da silah sistemine gerçekçilik katan bir detay olmuş durumda.

Oyunun bir diğer özelliği ise araç mekaniklerinin daha gerçekçi olarak yer alması. Önceden araba, oyunda sürmek için bulunuyordu. Ortaya çıkan görüntülerde araç içi düzenleme sisteminin olduğu görülüyor. Yani bir oyuncu, kendisine ait olan bir aracın içerisindeki koltuğun pozisyonunu dahi değiştirebiliyor olacak. Bir diğer detay gaza basarken pedalın hareket etmesi. Bu durum, araç kullanırken birinci şahıs bakış açısıyla gerçekçi bir deneyim sunacağı yönünde. Ayrıca araç içerisinden arkaya doğru ateş etme mekanizmasının yer aldığı da görülüyor.

GTA VI Özellikleri

GTA VI özellikleri arasında karakteri sırtında taşıma özelliği de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu özelliğin bazı görevler için yapıldığı tahmin edilmekte. Örneğin bir görevde ana karakter, diğer karakterlerden birini sırtına alarak bu şekilde hedef noktaya ulaştırabilir. Bu da görüntüler arasında dikkatleri üzerine çeken bir konu oldu.

Oyun ile ilgili söylenebilecek bir diğer özellik karakterler ile ilgili. Oyunda bulunacak olan ana karakterlerden birisinin kadın olacağı görülmekte. Bununla birlikte şehir hakkında da bilgi vermek gerekirse oyunun geçeceği şehirler arasında Vice City şehrinin yer aldığı tespit ediliyor. Örneğin metro hattında Vice City yazması veya polis arabasının “V.C.” kısaltmasına sahip olması bu bilgiyi doğrular nitelikte. Farklı bir şehir olup olmayacağı konusunda ise kesin bir bilgi yer almıyor.

GTA VI oyununun sunduğu yenilikler arasında gerçekçi hareketler ve mekaniklerden bahsedebiliriz. Oyun, serinin bir önceki oyununa göre daha gerçekçi davranışlara sahip karakterleri içeriyor. Silah hareketleri, koşma hareketleri ve yürüme animasyonları gibi pek çok detay, oyunun ne kadar geliştiğini kanıtlıyor. Bu görüntülerin henüz test aşaması olduğunu ifade edelim, belki bu görüntülerden daha iyi hale de gelmiş olabilir.

GTA VI özellikleri arasında otomatik duvara yaslanma özelliği de olduğu görülüyor. GTA V oyununda bir kullanıcı, duvara tuşa basarak yaslanmak ve gizli bir şekilde ateş etmek zorundaydı. GTA VI’da artık duvara yakın gidildiğinde karakter, otomatik bir şekilde duvara doğru yaslanabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
gaziantep escort