Oyun

En İyi Minecraft Modları

En iyi Minecraft modları hangileri? Bu konuda sizler için en popüler Minecraft modlarından söz ediyor olacağız. Umarız işinize yarar.

Dünya çapında oynanan bir oyun olan Minecraft, pek çok kişinin sevdiği bir oyun olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Oyunu oynarken hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılanlar için Minecraft için geliştirilen çeşitli modlar bulunuyor. Bu modlar sayesinde oyunu daha eğlenceli hale getirmek mümkün oluyor.

En İyi Minecraft Modları

Applied Energistics 2

Oyunun en popüler modlarından birisi olarak AE2 modundan bahsedebiliriz. Zorluk derecesi ve özellikleri ile sevilen bir mod olan Applied Energistics 2, her ne kadar oyuncuların bol bol zaman harcamasına neden olsa da kullanıcılar, bu zorlu modda büyük bir başarı elde ettikten sonra muazzam nesnelere sahip oluyor. Bu modun amacı, elektronik depolama sistemi kurmak ve çeşitli özelliklere sahip olmak. Mod ile birlikte kullanıcılar göktaşı bulup içerisindeki eşyaları toplayarak elektronik depolama mekanizmasına sahip olabiliyor. Tabii bu iş o kadar kolay olmayacak.

Ender IO

En iyi Minecraft modları arasında Ender IO modu da bizlerle buluşuyor. Ender IO, teknolojik pek çok şeyin yapımına olanak tanıyan bir dizi özelliklere sahip. Bu özelliklerden birisi enerji sistemi. Modun kendine has enerji özellikleri sayesinde oyuncular makinelerle enerji üretebilecek ve bu enerjiyi farklı makinelere taşıyabilecek. Ayrıca modun şarj sistemi de bulunuyor. Bu sayede elektrikli aletler şarj edilebiliyor.

En iyi Minecraft modları

Modun bir diğer özelliği akışkan sistemini destekliyor olması. Enerji, sıvı ve eşya olmak üzere üç farklı akışkan sistemini destekleyen bu mod ile beraber bir noktadan diğer noktaya nakil işlemi yapmak kolay olacak. Bunun yanı sıra mod içerisinde pek çok makine ve alet yer almakta. Bazıları üretim bazıları eğlence bazıları da oynamayı kolaylaştırmak için olan bu özellikler, oyuncular tarafında beğeniyle kullanılıyor.

Tinkers Construct

TConstruct olarak da adlandırılan bu mod, maden sistemini geliştirmek için yer alıyor. Oyuna yeni madenler ekleyen modun amacı, maden eritme işlemi yaparak maden işinden daha kârlı çıkmak ve güçlü eşyalara sahip olmak. Örneğin modda yer alan pek çok alet ve zırh yer alıyor. Kullanıcılar, bu eşyaları bu moddaki makinelerle üreterek çok güçlü bir karaktere sahip olabilir. Kılıç, balta, çoklu alet ve kazma gibi birçok aletin üretilebildiği bu mod, kullanıcılarına en iyi olanakları sunmak için daha pek çok mekanizmaya sahip.

Storage Drawers

Applied Energistics 2 modu, bazı kullanıcılara zor gelebilir. Bu mod ile beraber oyuncular, her ne kadar yüz binlerce eşyayı tek bir bloğa sığdırabilse de bunun yerine dekoratif bir şekilde alternatiflere de yönelmek isteyebilir. Bu konuda Storage Drawers modu, oyunculara güzel bir görünüme sahip çekmeceler vaat ediyor.

Çekmece, için eşya konulan bir nesne. Oyunda bulunan bu çekmecelerin ise ekstra bir özelliği bulunuyor. Kullanıcılar her bir çekmeceye eklediği eşyanın görüntüsünü çekmecenin dışından görebiliyor ve ne kadar sayıda olduğunu bilebiliyor. Bu özelliği ile dikkat çeken çekmeceler, hem dekoratif hem de yükseltilebilir olmasıyla oldukça kullanışlı.

Chisels

En iyi Minecraft modları arasında Chisels modundan sizlere bahsedebiliriz. Dekorasyon yapmayı sevenler ve ortaya harika sonuçlar koymaya çalışanlar için Chisels, eşsiz bir güzellik sunuyor. İçerisinde yer alan pek çok dekorasyon bloğu sayesinde mimari çalışmalar yapmak isteyenler için bu mod tercih edilebilir. Mod içerisinde bir alet bulunuyor. Bu alet ile beraber blokların tasarımı değiştirilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu