Oyun

En Popüler Oyunlar Listesi

Oyun oynamak isteyenler en popüler oyunlar konusunda araştırma yaparak hangi oyunun oynanması gerektiğini merak edebiliyor.

Günümüzde en çok satan oyunların yer aldığı bir listeyi incelediğimizde günümüz oyunlarının yanı sıra 80’li yıllardan kalma oyunların da bulunduğu görülüyor. O dönemden bu döneme yaklaşık 40 yıl geçmesine rağmen oyun dünyasının 80’li yıllarda ne kadar kaliteli oyunlar çıkardığı görülüyor. Gelin lafı daha fazla uzatmadan en çok satan video oyunlarından söz edelim.

En Popüler Oyunlar

Minecraft

Dünyanın en çok satan oyunu Minecraft olarak yer alıyor. İkinci sıradakine büyük fark atan Minecraft oyununun toplam satış miktarı 238 milyon olurken 2009 yılında çıkan oyunun halen popülerliğini koruduğunu ifade edelim. Son olarak 1.19 sürümü ile oyuncuları karşılayan Minecraft açık dünyada bina yapma, mini oyun oynama ve modlarla eğlenme gibi pek çok özelliğe sahip. Hayatta kalma modu ile insanların hayatta kalmaya çalıştığı bu oyunda aynı zamanda maceracılar için de bir mod yer alıyor.

GTA V

Listenin ikinci sırasında karşımıza çıkan GTA V, bu zamana kadar 169 milyon satış miktarına ulaşmış durumda. Rockstar Games tarafından 2013 yılında geliştirilen oyunda pek çok özellik bulunuyor. Hikaye modu ve çok oyunculu moda sahip olan GTA V’te araç sürme, hırsızlık yapma, arkadaş ile gezme, sinemaya gitme ve mekan işletme gibi pek çok özellik bulunuyor. Yakın zamanda ise GTA V oyununun desteğinin kesildiğini belirtelim.

Tetris

Karşımıza çıkan popüler oyunlardan birisi Tetris olarak açıklanabilir. 2006 yılında piyasaya sürülen oyun, şu ana kadar 100 milyon satış sayısına ulaşmış durumda. Tetris oyununu biliyor olmalısınız. Aşağıya doğru akan bloklar yerleştiriliyor ve sıranın doldurularak yok edilmesi sağlanıyor. Oldukça eğlenceli ve hırs yapan bu oyun, günümüzde de arcade arayanlar için oynanıyor.

En Popüler Oyunlar

Wii Sports

Kullanıcılar, en popüler oyunlar arasında Wii Sports oyunu ile de karşılaşıyor. Bu oyunun ilginç özelliklerinden birisi gerçekçi bir şekilde oynanması. 19 Kasım 2006 tarihinde piyasaya sürülen bu oyun, dönemine göre oldukça yenilikçi bir özelliğe sahipti. Buna göre oyuncular, spor simülasyonlarından faydalanırken el ve kol hareketleriyle hareketler gerçekleştiriyordu. Kullanıcıların elinde yer alan cihaz sayesinde ise bu hareketler tespit ediliyordu. Oyunun 82.9 milyon satış yaptığını açıklayalım.

PUBG: Battlegrounds

20 Aralık 2017 tarihinde piyasaya sürülen PUBG, 75 milyon satış elde ederek listenin 5. sırasında yer alıyor. Oyun, 100 kişilik bir arenada başlayarak oyuncuların birbirlerini elemesiyle ilerliyor. 100 kişilik arena, gittikçe küçülüyor ve hayatta kalan oyuncular, en son ortada buluşuyor. Hayatta kalma ve savaş oyunu olan PUBG’nin özellikleri arasında yerdeki eşyaları toplayıp gelişme de yer alıyor.

Super Mario Bros.

13 Eylül 1985 tarihinde piyasaya sürülen Super Mario Bros. oyunu, en popüler oyunlar arasında listenin 6. sırasına yerleşmiş durumda. Nintendo Entertainment System konsolunda oynanan bu oyun, 58 milyon satış gerçekleştirerek o dönemin lider oyunlarından birisi haline gelmişti. 2 boyutlu platformda ilerlenerek oynanan oyun, liderliğini 2006 yılına kadar sürdürdü.

Mario Kart 8 / Deluxe

Listenin 7. sırasında bizleri Mario Kart 8 oyunu karşılıyor. 2014 yılının Mayıs ayında piyasaya sürülen bu oyun, 55.28 milyon satış gerçekleştirdi. Nintendo tarafından geliştirilen oyunun amacı Mario karakteri ile birlikte kart yarışına girmek. Mario hayranlarının beğenerek oynamış olduğu oyunlardan birisi olan Mario Kart 8, Nintendo Switch için 2017 yılında yayınlandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu