Oyun

Asphalt 9: Legends İncelemesi

Asphalt 9: Legends oyununa başlamak ve bundan dolayı bu oyun hakkında bilgi almak isteyen pek çok kişi bulunabiliyor. Gelin bu oyunu inceleyelim.

Günümüzün en popüler oyunlarından birisi haline gelen ve pek çok oyuncunun severek oynadığı yarış oyunu Asphalt serisi, bu zamana kadar ortaya koydukları ile birçok kullanıcının ilgisini üzerine çekmiş bir seri olmuş durumda. Oyun serisinin son oyunlarından birisi olan Legends oyunu ise ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Windows, Android ve iPhone gibi pek çok cihazda oynanabilen bu oyunu oynamaya başlamak isteyenler oyunun gerçekten oynanabilir olup olmadığını merak ediyor.

Asphalt 9: Legends Oyunu İncelemesi

Tasarım

Öncelikle oyunun tasarımından söz etmeliyiz. Bu oyun, yüksek kalite grafikleriyle ve kaliteli ses efektleriyle ön plana çıkıyor. Müzikleriyle de insanların ilgisini üzerine çeken Asphalt 9: Legends, aynı zamanda pek çok haritayı bünyesinde barındırıyor. Grafikleri hakkında söylenecek pek bir şey bulunmuyor. Özetle oyunun grafiklerinin pek çok kullanıcı tarafından beğenildiğini söylemek gerekiyor.

Oynanış

Oyunun bilinmesi gereken bir diğer yanı oynanışı olmakta. Oynanış konusunda kullanıcıları zorlamayan bu oyun, birkaç kısayol ile rahatlıkla oynanabiliyor. Örneğin Windows üzerinde klavye ile oyunu oynamaya çalışan bir oyuncu, yön tuşları ve bazı klavye tuşlarını ezberleyerek ilk turdan oyuna hakim olabilir. Çünkü zaten oyunun kontrolleri diğer yarış oyunlarıyla neredeyse büyük benzerlik içeriyor.

Standart kontrollerin yanı sıra oyun içerisinde takla atma, nitro alma, hızlı nitroya geçiş yapma ve rakip öldürme gibi özellikler de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde oyun, daha eğlenceli bir hale bürünebiliyor. Oyunun dikkat çeken özellikleri arasında yakıt sistemi bulunmakta. Bir aracı kullanırken o aracın yakıt miktarı bulunuyor. Eğer aracın yakıtı bittiyse bu doğrultuda oyuncu, o aracın yakıtı dolana kadar farklı bir aracı kullanmak zorunda kalıyor.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends oyununda yer alan bir diğer özellik etkinliklerin ve kademeli ilerlemek için pek çok seviyenin yer alması. Bu sayede oyuncular hem yapay zeka ile yarışabiliyor hem de araçlarını güçlendirerek daha iyi bir deneyim yaşayabiliyor. Yapay zekanın yanı sıra çok oyunculu deneyimin de mümkün olduğunu bilmek gerekiyor.

Optimizasyon

Oyunun optimizasyon konusunda yeterince başarılı olduğunu söylemek gerekir. Akıcı bir performans veren oyun, ek olarak grafik ayarlarını da barındırıyor. Bu sayede oyuncu, kendi sistemine uygun bir ayar belirleyebiliyor. Oyunun genel olarak iyi bir performans vermesi dışında bazen FPS drop yaşanabiliyor. FPS drop dışında yüksek FPS ile akıcı bir oyuna sahip olmak mümkün.

Oyunun en düşük sistem gereksinimleri:

  • Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i3-3110M veya AMD Ryzen 3 3300U işlemci
  • 4 GB RAM
  • Intel HD Graphics 4000, NVIDIA GeForce GT 520 veya ATI Radeon HD 5450 ekran kartı
  • DirectX 11
  • 6 GB depolama alanı

Topluluk

Oyunun çok geniş bir topluluğu bulunmasa da Asphalt 9: Legends hakkında şunu söyleyebiliriz ki çok oyunculu oyun deneyimi rahatlıkla yaşanabiliyor. Yani oyuna girilmek istendiğinde birkaç saniye içerisinde tüm oyuncular hazır hale geliyor.

Oyunun Steam üzerinde %68 beğeni oranına sahip olduğu görülürken son incelemelerin %78’i daha olumlu görünüyor. Oyunun Metacritic üzerindeki değerlendirmesine baktığımızda ise Metascore değeri 61 olurken kullanıcı puanı ortalaması 6,5 olarak yer alıyor. Oyuncuların oyuna düşük puan vermesinin sebeplerinden birisi oyunun pay to win ağırlıklı olması yani sıklıkla eşya satmaya çalışması. Buna rağmen oyun oynanabilir seviyede.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
gaziantep escort