Genel

Amazon Prime

Amazon prime üyeliği Amazon platformunun servislerinden özel bir şekilde faydalanmanızı sağlayan Amazon Prime aynı zamanda hızlı kargo, ertesi gün teslimat, oyun ve video hizmetlerinden yararlanmanıza imkân sağlıyor. Amazon Prime’ın kullanıcısına sunduğu hizmetler arasında müzik, e-kitap, film ve dizi de yer alıyor, Online alışveriş süresince teslimatı uzun süre beklemek istemeyen müşteriler için mükemmel bir seçenek. Prime üyesi olan platform tüketicileri için satın aldıkları ürünleri aynı gün veya bir sonraki gün teslim etme ayrıcalığı sunuyor. Bundan dolayı e-ticaretin müşteri açısından en çok can sıkan kısmı olan bekleme süresini de önemli ölçüde kısaltmış oluyor. Ülkemizde hizmet vermeye başlayan Amazon’un Türkiye’de de Prime hizmeti bulunuyor. Hatırlatmakta fayda var; Amazon Prime yalnızca teslimat sürecini hızlı hale getiren bir hizmet sayılmıyor, pek çok farklı hizmeti ve avantajı da beraberinde getiren bir platform niteliği taşıyor.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl Yapılır?

Amazon prime aylık abonelik ücreti ile Amazon Prime üyesi olmak mümkündür. Üyelik birçok ayrıcalık barındırır. Ücretsiz deneme üyeliği olarak ilk otuz gün için deneme süresi verilmiştir. Bu sisteme üye olunup ödeme yapanlar istedikleri takdirde on dört gün içinde cayma hakkına da sahiptir. Eğer on dört gün içinde herhangi bir prime hizmetinden yararlanılma durumu olmadıysa üyelik ücretinin tamamı kişiye iade edilir. Üye olma basamakları sırasıyla şu şekildedir:

  • Amazon Prime’a üye olmak için amazon.com.tr/primeuyeligi bağlantısını ziyaret etmeniz gerekir.
  • 30 Gün Ücretsiz Denebutonuna bastığınızda Prime üyeliğini başlatabileceğiniz sayfaya yönleneceksiniz.
  • Üyeliğinizin ilk 30 günü ücretsiz olacak. Sonraki aylarda ödenecek üyelik bedeli ise 2022 yılında 7,90 TL’dir.

Amazon Prime Üyelik Ücreti Ne Kadar?

Amazon Prime Üyelik Ücreti Ne Kadar

Amazon prime hizmeti, Prime Video seçeneğinden sınırsız video yayınlayan bir üyelik hizmeti olarak tanımlanabilir. Prime a erişim sağlamak için ayda 7,90 TL ödeyerek Amazon Prime üyesi olmanız gerekiyor.  Amazon Prime’a kaydolmak için geçerli bir ödeme kartınızın bulunması gerekiyor. Ön ödemeli kredi kartı veya hediye kartı gibi ödeme seçenekleri ise üyelik satın alma işlemlerinde kabul edilmiyor. Amazon Prime videoyu da içeren 30 günlük Amazon Prime deneme üyeliği ile ücret ödemeden prime hizmetine erişebilir, hizmeti tanıyabilir ve deneyimleyebilirsiniz. Süreniz bitince ücretli 30 günlük ücretsiz üyelik, ücretli üyelik olacak.

Amazon Prime’da Neler Yapılır?

Amazon Prime üyeliği bulunan kullanıcılar olarak uygun ürünlerde ücretsiz ve hızlı teslimat seçeneği olan prime hızlı teslimatını kullanabilirsiniz. Bunun yanında seçkin ve ödüllü Prime dizilerini, diğer popüler filmleri ve TV programlarını içeren Prime videoyu deneyimleyebilirsiniz. Prime üyelerine özel video ayrıcalıkları sunan Prime Gaming’e ve sayısız diğer ayrıcalıklara da Amazon Prime ile erişebileceğinizi de hatırlayalım.

Amazon Prime Her Ülkede Geçerli mi?

Amazon Prime kullanıcıları kendi ülkeleri dışında birçok ülkede kullanılabilir, seçili Prime içeriklerini izlemeye devam edebilirler. Ülkenizin dışındayken de Prime videoda istediğiniz çoğu film veya diziyi izleyebilirsiniz. İçeriklerin türleri farklılık gösterecektir.

Amazon Prime Üyelik Avantajları Nelerdir?

Amazon prime üyesi iseniz, alışverişlerinizde de kargo ücreti ödemezsiniz. Hızlı teslimat ve aynı gün teslimat hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Türkiye’de belirlenen adreslere ve 50 TL’nin üzerinde olan uygun siparişlerinizde aynı gün içerisinde ek bir ücret ödemeden gönderim sağlayabilirsiniz.

Amazon Eğlence Avantajları Nelerdir?

Amazon Prime avantajlarını prime video ve prime Gaming olarak iki farklı eğlence avantajı vardır. Prime Video, amazonun online video ve film içeriklerine sınırsız erişim sunar ve ekstra hiçbir ücret ödemeden film veya dizileri Türkçe altyazı seçeneğinden seçerek izleyebilirsiniz. Prime Gaming avantajları da prime paketine dahil olarak amazonda olan seçili oyunları ücretsiz şekilde oynayabilirsiniz. Oyunlarda ücretsiz Lootlar, karakterler ve oyun içi ekipmanlar hediye ediliyor. Bunlara ek olarak her 30 günde bir Twitch.tv kanalına abonelik ayrıcalığının tadını çıkarın.

Amazon Prime Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Amazon prime üyeliği iptali için amazonun web sitesine giriş yaparak yapabilirsiniz. Web sitesine girdiğinizde sırasıyla şu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir:

  • Hesap ve listeler
  • Prime üyeliğim
  • Ayarları güncelle
  • Üyeliği ve ayrıcalıkları sonlandır
  • İptal işlerine devam et

Bunları yaptıktan sonra işleminiz tamamlanır ve Amazon prime üyeliği iptal işleminiz sonlanmış olur.

Amazon Prime’da İzlenmesi Gereken Kaliteli Diziler

Amazon Prime’da İzlenmesi Gereken Kaliteli Diziler

Amazon Prime’da izlenecek diziler birden fazladır. Amazon prime kült ve kaliteli dizileri hizmetinize sunar. Amazon prime izlenecek dizileri arasında komedi, dram, gençlik trajedisi gibi birden fazla tür vardır. Bu izlenecek dizilerden bazıları şunlardır:

The Office (2005)

Amazon prime’da izlenecek diziler arasında ilk sırada The Office isimli yapım gelir. The Office bir ofis komedisidir. Ofis içerisinde çalışanların hayatları hakkındaki bu absürt komedi çokça beğenilen bir dizidir. Dizi ekibi bu başarılı yapımdan dolayı altın küre ve The Office dizisinin baş rolü başarılı bir oyuncu olan Steve Carell’dır. The Office dizisi sitcom komedileri arasında bir kült haline gelmiş bir yapımdır. The Office 9.0 İMDb puanlı ile en yüksek puan alan diziler arasındadır. Dizi toplam 9 sezon şeklindedir.

The Boys (2019)

Amozon Prime’da izlenmesi gereken bir diğer dizi The Boys adlı yapımdır. The Boys süper kahramanlar üzerinden absürt bir kara mizah yaparak izleyenlerinin eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlar. The Boys dizisi de The Office dizisi gibi yüksek İMDb puanına sahip yapımlar arasındadır. The Boys dizisinin asıl türü komediden çok aksiyon ve suç üzerinedir. Dizi süper güçleri olan kahramanların yozlaşmaları üzerine hayatı alt üst olan insanların yaşadıkları olayları ele alır. The Boys dizisinin baş rollerinde Antony  Starr Ve Karl Urban gibi başarılı oyuncular var. Bu başarılı oyuncuların yer aldığı değişik hikaye son zamanların en popüler dizileri arasındadır.

Fleabag (2019)

Amazon Prime üzerinden izlenmesi gereken dizilerden bir diğer Fleabag dizisidir. Fleabag dizisi komedi ve dram türü dizileri arasında en çok beğenilen yapımlar arasındadır. Fleabag dizisi Londralı bir kadının trajediler yaşadıktan sonra tanıştığı bir rahibe aşık olması üzerinedir. Phobe Waller Bridge dizide hem baş rol hem de yazar konumundadır. Fleabag dizisi 2019 yılındaki çoğu komedi ödülünü alabilmeyi başarmış bir yapımdır. Fleabag dizisinin absürt komedisi izleyiciler tarafından çok beğenilmiş durumdadır. Fleabag dizisi de 8.7 İMDb puanı ile en yüksek İMDb puanlı dizilerin arasında yerini almış durumdadır.

Mr Robot (2015)

Amazon Prime platformunda bulunan ve kült yapımlar arasında görülen bir diğer dizi de Mr Robot isimli yapımdır. Mr Robot baş rollerinde Rami Malek gibi başarılı oyuncuların yer aldığı bir yapımdır. Mr Robor bir sistem baş kaldırışı üzerine kurulmuş bir hikayeden oluşur. Mr Robot dizisi Sam Esmail gibi başarılı bir senarist tarafından kaleme alınmış bir yapımdır. Mr Robot dizisinde bir bilgisayar şirketinde çalışan Elliot isimli karakterin psikolojik problemleri ve sisteme dair düşünceleri sayesinde yaşadığı olaylar ele alınır. Mr Robot dizisi 2015 yılında çıkan bir dizidir ve 8.6 İMDb puanlı ile en yüksek İMDb puanlı diziler arasında yer almıştır. Mr robot, Fleabag ve The Office ve benzeri kaliteli yapımları reklamsız ve yüksek görüntü kalitesinde izlemek için Amazon Prime üyeliği alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
gaziantep escort