Genel

Netflixte En Çok Seyredilen Filmler

Bu içeriğimizde sinema severler için hazırladığımız Netflixte en çok seyredilen filmler listesine değineceğiz. Öncelikle markayı biraz tanıyalım.

Netflix şirketinin merkezi Kaliforniya’da bulunmaktadır. Firma, Amerikan teknoloji ve medya hizmetleri sağlayıcısı olarak faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda yapım şirketi olarak biliniyor. Netflix’in temelleri 1997 senesinde Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından atıldı. Firmanın ana faaliyeti, ücretli aboneliğe dayalı video akışı kapsıyordu. Burada aboneler, sayısız film ve dizilerden oluşan kapsamlı bir arşivi internet üzerinden yüksek görüntü kalitesi ve reklamsız bir şekilde izleyebiliyor. Bahsi geçen arşive Netflix yapımı film ve diziler de dahildir.

Son birkaç senenin verilerine göre Netflix’in dünya genelinde 193 milyon, Amerika’da 73 milyon ücretli abonesi mevcut. Firmanın hizmetleri Çin anakarası (yerel kısıtlamalar nedeniyle), İran, Suriye, Kuzey Kore, Rusya (Rusya’nın Ukrayna istilası nedeniyle) ve Kırım (ABD’nin yaptırımları nedeniyle) dışında pek çok bölgede kullanılabiliyor. Şirketin Türkiye, ABD, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Japonya ve Güney Kore’de ofisleri mevcut. Netflix, ABD Sinema Filmleri Derneği üyesi olarak bilinmektedir. Şirket, dünyanın pek çok ülkesinde hem içerik üretimi hem de dağıtımını gerçekleştiriyor.

Netflixte En Çok Seyredilen Filmler Nelerdir?

Netflixte En Çok Seyredilen Filmler
Netflixte En Çok Seyredilen Filmler

Netflix platformu son zamanların yıldızı yükselen dijital platformlarından biridir. Dijital sahada önemli dizi ve filmlere imza atan Netflix, kendi yapımlarının yanı sıra pek çok eski yapıma da platformunda yer vermektedir. Romantikten aksiyona, gerilimden maceraya kadar pek çok yapımı Netflix içerisinde bulabilmeniz ve istediğiniz kadar izleyebilmeniz mümkündür. Sizler için Netflixte en çok seyredilen filmler listesi hazırladık. Şimdi hiç vakit kaybetmeden listemize bir göz atalım.

Aksiyon ve Gerilim Filmleri Bir Tık Uzağınızda 

Netflix filmleri pek çok kullanıcı tarafından kolay erişilebildiği ve yüksek kalitesi nedeniyle tercih edilmektedir. Özellikle başrollerinde Chris Hemsworth, Rudhraksh Jaiswal, Randeep Hooda, Pankaj Tripathi, David Harbour gibi başarılı oyuncuların bulunduğu 2020 yapımı Extraction filmi aksiyon ve gerilim ile sizi doruk noktasına çıkarıyor.

Tyler isimli paralı bir askerin Bangladeş’teki görevini anlatan film oldukça fazla izlendi. Gerilimi dibine kadar yaşayacağınız bir diğer film ise Bird Box filmidir. Netflixte en çok izlenen filmler arasında yer alan Bird Box hikayesiyle sizi adeta bambaşka bir dünyaya götürüyor. Netflixte en çok seyredilen filmler listesindeki bir diğer aksiyon filmi ise Spenser Confidential olarak karşımıza çıkıyor.

Ünlü Oyuncuların Yapımları Bu Platformda 

Netflix platformunda en çok izlenen filmlerden biri başrollerinde Adam Sandler ve Jennifer Aniston’ın yer aldığı Murder Mystery filmidir. Bir komedi filmi olan Murder Mystery en çok izlenen filmler arasında yer alıyor. Oldukça eğlenceli bir film olan Murder Mystery, bir cinayet soruşturmasının ortasında kalan evli bir çiftin hikayesini anlatıyor.

Enola Holmes ise adından da anlaşılacağı üzere bir Holmes filmi. Bir dönem filmi olan Enola Holmes, Netflix üzerinden en çok izlenen filmler arasında bulunuyor. Oldukça iyi bir gizem filmi olan Enola Holmes izleyicilere de oldukça kaliteli seyir zevki sunuyor. Bilim kurgu, aksiyon ve korku harmanı bir film izlemek isterseniz de Netflixin en çok izlenen filmler arasında yer alan Army of the Dead’e göz atabilirsiniz. 2021 yapımı olan bu film Netflixte en çok izlenen filmler arasında denebilir. Bir zombi istilasını konu edinen bu sürükleyici yapım, izleyicilere oldukça iyi bir seyir zevki sunuyor.

Böylece Netflixte En Çok Seyredilen Filmler konusuna ayrıntılı bir şekilde değinmiş olduk. Daha fazlası için bizi TAKİP etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu