Genel

Doktor Strange 2

Doctor Strange 2 İMDB puanı ile vizyona girmesinin ardından ilk filme göre beklentilerin altında kalmıştır. Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında adıyla gösterime giren film, Marvel Comics karakterlerinden biri olan Doctor Strange’e dayanana başlıca karakterler arasında yer alıyor. Marvel Sinematik Evreni’nin 28. filmi olan Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ilk filmin devam filmi niteliğinde yer alıyor.

Doctor Strange karakteri ayrıca birçok farklı Marvel filminde de yer almıştır. 2016 yılında çıkan ilk filmden sonra farklı filmlerde görülen Doctor Strange karakterinin kendi evrenindeki maceralarının anlatıldığı ikinci film ise vizyona girmesinin ardından kısa sürede büyük bir ses getirmiştir. Doktor Strange 2 konusu ve bazı sahneler nedeniyle çeşitli ülkelerde yasaklanmıştır.

Doktor Strange 2 Hangi Platformda?

Dr Strange 2 Çoklu Evren Çılgınlığında filminin 6 Mayıs 2022’de vizyona girmesinin ardından filmin dijital platformlarda ne zaman gösterime gireceği sorusu da birçok Marvel ve Doctor Strange hayranı tarafından araştırılmaya başladı. Filmi vizyonda izleyemeyen kişiler de bu sorunun yanıtını merak ediyor. 2022 yılının önemli Marvel filmlerinden biri olarak gösterilen Doctor Strange 2, Disney+ platformunda yer almaktadır.

Disney+’a üye olduktan sonra kullanıcıların Doctor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında filmini izlemeleri mümkündür. Haziran 2022’De tüm dünyada Disney+’ta yayınlanan Doctor Strange 2, Türkiye’deki kullanıcılar tarafından da izlenebilmektedir. Son dönemde dijital platformların sayısının artmasının ardından yeni çıkan filmlerin ne zaman hangi platforma geleceği ise merak ediliyordu. Disney+ üyeliği olmayan kişiler ise filmi izleyebilecekleri diğer platformları araştırmaya devam ediyor.

Doktor Strange 2 Netflix’te Ne Zaman Çıkacak?

Doktor Strange 2

Doctor Strange 2 Netflix platformunda henüz yer almamaktadır. Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen ve Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılan Doctor Strange’in devamı Doctor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filminin şimdilik Disney+ üzerinden seyredilebildiği görülmektedir. İlerleyen dönemde Netflix başta olmak üzere birçok farklı dijital platformda da Doctor Strange 2’nin yer alabileceği aktarılıyor.

Disney+ platformu üzerinden Doctor Strange 2 Türkçe dublaj, Türkçe altyazılı ve diğer dillerde izleme seçenekleri de sunuluyor. Filmi ister orijinal dilinde isterseniz de farklı dillerde izleme seçeneğinden de yararlanabilirsiniz. Henüz Netflix’te yer almayan filmin Netflix’te yayınlanıp yayınlanmayacağı konusu ise merak ediliyor. Konuya ilişkin henüz bir duyuru yapılmadığı için Netflix’te uzun bir süre daha yer almayacağı düşünülüyor.

Doktor Strange 2 Neden Yasaklandı?

Doktor Strange 2 yaş sınırı ve içerik uyarıları olmasına rağmen birçok ülkede senaryoda yer alan bazı unsurlar nedeniyle yasaklandı. Marvel’ın yeni filmlerinden biri olan Doktor Strange 2: Çoklu Evren Çılgınlığında filminin senaryosunda yer alan eşcinsel karakter nedeniyle çeşitli ülkelerde yasaklanma kararı alındı. Henüz Türkiye’de bu tip bir yasaklama kararı bulunmuyor. Ancak ilerleyen dönemlerde özellikle dijital platformlarda yayınlanan içeriklerin sansürlenmesi veya yasaklanmasına dair çeşitli yasaların yapılabileceğine dair endişeler bulunmaktadır.

Eşcinsel karakterin yer alması nedeniyle çeşitli ülkelerde yasaklanan filmin söz konusu ülkelerdeki ön gösterimine ilişkin biletler de piyasadan kaldırıldığı aktarılmıştır. Film içinde yer alan America Chavez isimleri LGBTIQ+ karakter nedeniyle filme getirilen yasaklama dünya gündeminde de kendine yer buldu.

Doktor Strange 2 Hangi Ülkelerde Yasaklandı?

Doktor Strange 2 yasaklayan ülkeler arasında Suudi Arabistan, Mısır, Kuveyt ve Katar gibi ülkeler yer alıyor. Son olarak konuya ilişkin IMAZ at Plaza tarafından yapılan açıklamada Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında filminin Mısır’da vizyona girmeyeceği ifade edildi.

Doktor Strange 2 filmiyle beraber Marvel Sinematik Evreni’ne America Chavez adlı bir karakter katılıyor. Xochtil Gomez adlı oyuncu tarafından canlandırılacak karakterin çizgi romanla uygun şekilde eşcinsel olması ise birçok ülkede filmin yasaklanma nedeni olduğu aktarıldı. Filmin yönetmeni Sam Raimi ise söz konusu karakterin film açısından son derece önemli olduğunu söyledi. Doktor Strange 2 filminin birçok ülkede sansür engeline takılmasındaki ana neden de bu karakterin eşcinsel olmasının etkili olduğu ifade ediliyor.

Doktor Strange 2 Konusu Ne?

Doktor Strange 2 konusu ilk filmden beri büyük bir merak yaratmıştı. America Chavez ve Dr. Stephen Strange’in bir versiyonu, Vishanti’nin Kitabını ararken evreler arasında boşlukta bir iblis tarafından kovalanırlar. Çoklu evren için ciddi bir tehlike yaratan bir tehdidin ortadan kaldırılması için Doktor Strange’in birden fazla evrene sıçrayan mücadelesi aktarılmaktadır.

İblisler üzerinde büyücülük güçlerini tanıyan Doktor Strange, yarıdm için Wanda Maximoff’a danışmaktadır. Ancak saldırılardan sorumlu olduğunu fark etmesiyle büyük bir mücadele başlamaktadır. İlk filmden oldukça farklı bir senaryo ile gelen film çoklu evrende geçen karmaşık ilerleyişiyle de dikkat çekiyor.

Doktor Strange 2 Oyuncuları Kimler?

Doktor Strange 2 Oyuncuları Kimler

Doktor Strange 2 oyuncu kadrosu içinde dünyaca ünlü başarılı birçok Hollywood yıldızı yer alıyor. İlk filmde olduğu gibi Doktor Strange karakterini başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırmaktadır. Filmde dikkat çeken ve öne çıkan yeni karakterlerden biri olan America Chavez karakterini ise Xochitl Gomez canlandırmaktadır.

Doktor Strange in the Multiverse of Madness filminin oyuncu kadrosunda kısaca şu isimler yer alıyor:

  • Benedict Cumberbatch – Dr. Strange
  • Elizabeth Olsen – Wanda Maximoff – Scarlet Witch
  • Benedict Wong – Wong
  • Rachel McAdams – Christine Palmer
  • Chiwetel Ejiofor – Karl Mordo
  • Xochitl Gomex – America Chavez
  • John Krasinski – Mr. Fantastic
  • Anson Mount – Black Bolt
  • Patric Stewart – Charles Xavier

Filmin oyuncu kadrosunda daha pek çok farklı başarılı isme yer verilmiştir. Başarılı oyuncu kadrosu ve senaryosu ile kısa sürede büyük ses getiren film hali hazırda ilk filmden beri birçok hayran tarafından bekleniyordu. 200 milyon dolar bütçe ile hazırlanan film 954 milyon dolar hasılat elde ederek başarı sağlamıştır.

Doctor Strange 2 Sondaki Kadın Kim?

Doktor Strange 2 sondaki kadın birçok izleyici tarafından merak ediliyor. Clea olarak anılan ancak kendini filmde tanıtmayan karakter Charlize Theron tarafından canlandırılıyor. Dr. Strange’in tamamen başka bir dünyadan gelen Marvel Evrenindeki normal bir aşkla ilgili en önemli detay olarak gösteriliyor. Uzun bir geçmişi olan son derece güçlü bir büyücü olarak dikkat çeken karakter, çizgi romanda da yer alıyor.

Başarılı oyuncu Charlize Theron tarafından canlandırılan Clea karakteri, birden bire Dr. Strange’in arkasında belirerek yaptıklarından dolayı çoklu evren bir kırılmaya neden olduğunu ve bunu düzeltmeleri gerektiğini söylüyor. Devam filminin geleceğine dair ipuçlarının da alınması dikkat çekti.

Doktor Strange 3 Çıkacak Mı?

Doktor Strange 3 ne zaman çıkacak sorusu akıllarda soru işaretlerine neden olmuştur. Örümcek Adam üçlemesinin yönetmen koltuğunda oturan Sam Raimi’nin yönetmenliğini üstlendiği filimde devam filminin olup olmayacağı sorusu merak ediliyor.

6 Mayıs 2022’de vizyona giren Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında filminin ardından devam filmini bekleyen birçok izleyici çıkacağı tarihi araştırmaya başladılar. Henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak filmin genel akışına bakıldığında yeni filmin gelebileceğine dair beklentileri oluşmuş durumda. Doktor Strange 2 sonrasında gelen başarının ardından da Marvel tarafından yeni bir film yapılmasına ilişkin girişimin olabileceği aktarılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu