Teknoloji

İptv Güncel Giriş

İnternet Protocol Television ya da kısaca iptv güncel giriş, internet protokolü aracılığıyla ses ve görüntü aktarımı olarak açıklanabilir. Teknolojinin en güzel örneklerinden biri olan iptv, televizyondaki içeriği olduğu gibi internet aracılığıyla yayınlayabiliyor. Yasal olmadığı bilindiği için iptv giriş seçenekleri kullanıcıları tedirgin edebiliyor. Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta iptv kullanımının değil iptv uygulamasını kötüye kullanmanın yasak olduğudur. Teknoloji iyiye kullanıldığı sürece her şeye erişimi kolaylaştırdığı gibi kötüye kullanılması durumunda ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle iptv kullanımında dikkatli olunması gerekir.

İptv Kullanımı Neden Yasak?

İptv yasak olmasının nedeni kötüye kullanımdır. İptv yoluyla birçok illegal yayın yapılabilir. Bu nedenle kontrolsüz iptv kullanımına önlem olarak iptv’nin kötüye kullanımı durumunda kullanıcı cezalandırılır. İptv aracılığıyla şifresiz ve herkese açık kanallar izleniyorsa bunun herhangi bir sakıncası yoktur fakat şifreli yayınları sahibinin izni olmadan iptv aracılığıyla izlemek suç olarak değerlendiriliyor. İptv aracılığıyla şifreli kanalları sahibinin izni olmadan izlemenin altı aydan iki yıla kadar hapis ve Pazar cezası bulunuyor. Eğer yasal olmayan yollardan iptv aracılığıyla yayın yağan bir kurum ise, altı aydan iki yıla kadar hapis cezasının yanı sıra yayın durdurma ve 69,086 TL idari para cezası verilir.

İptv Güncel Giriş

İptv kutusu, televizyona kablo ile bağlanıp iptv ayrıcalıklarından yararlanmayı sağlayan özel bir alet olarak tanımlanabilir. AVI ya da HDMI kablolarıyla bağlanıp kullanılabilen kutu, Wİ-Fİ yoluyla da kullanılabiliyor. Televizyonda kullanılan iptv kutusunun internette kullanılmasına gerek kalmıyor.

Örnek vermek gerekirse; televizyonunuzdan iptv bağlantısı kurarak film ya da dizi izlemek istiyorsanız iptv kutusuna ihtiyacınız olur. Fakat bilgisayar üzerinden iptv bağlantısı kurmak istiyorsanız iptv kutusuna ihtiyacınız kalmıyor. Bilgisayarlar internet üzerinden alınan tüm verileri okuyabildiğinden iptv kutusuna gerek kalmıyor. Bununla birlikte, hem bilgisayarınızı hem iptv bağlantısını hem de televizyonunuzu bir arada kullanabilirsiniz. HDMI kablosunu kullanarak bilgisayarınızı televizyonunuza bağlayarak iptv bağlantısı kurabilirsiniz.

İptv Nasıl Çalışır?

İptv Nasıl Çalışır
İptv Güncel Giriş

İptv çalışması için bazı koşullar bulunuyor. İptv giriş işleminden sonra iptv bağlantısının çalışması için sağlanması gereken koşullar şöyle sıralanabilir;

 • Klasik televizyonlarda kablolar olmadan yayın akışının sağlanması mümkün olmuyor. Bu nedenle klasik televizyonlarda iptv her zaman çalışmayabiliyor. Televizyonda iptv bağlantısı için harici kayıt cihazı gerekiyor. Harici kayıt cihazıyla kaydedilen yayının akışı sağlanabiliyor.
 • İptv, televizyondan farklı olarak kullanıcılara istedikleri her şeyi istedikleri zaman izlemelerine olanak sağlıyor ve televizyonda bulunan kısıtlamaları içermiyor. Bu nedenle televizyonlarda kullanımına özen gösterilmesi ve kurulumu bilen birinin yapması gerekebiliyor.
 • İptv tasarımı basit gibi görünse de sanıldığı kadar kolay olmuyor. Kullanıcıların severek izlediği yayınlar önce dijital formata göre uyarlanıyor, ardından büyük dosyalar sıkıştırılıyor ve paket halinde alıcısına veriliyor.
 • Bilgisayarlar internet protokolü tarafından yollanan sinyalleri algılasa da aynı durum televizyonlar için geçerli olmuyor. Akıllı televizyonu olmayan insanların televizyonlarını iptv ile uyumlu hale getirmesi için iptv kutusu alması gerekiyor.

İptv Avantajları Neler?

İptv avantajları şöyle sıralanabilir;

 • İptv kurulumunu daha önce yaptıysanız birkaç kez yapmanız durumunda zorlanmazsınız. İptv kurulumu oldukça basit ve pratiktir.
 • Dijital televizyon teknolojisine ışık tutuyor ve televizyonların gelişmesine yol açıyor. Şimdilerde birçok insan iptv teknolojisinin ileride çok daha yaygın olacağını öngörüyor.
 • İptv hizmetinden yararlanmak için yalnızca bilgisayar kullanmak gerekmiyor. Tablet ve televizyon da kullanılabileceği gibi aynı anda birden fazla cihazla iptv hizmetinden yararlanılabiliyor.
 • İptv, aynı anda farklı cihazlardan da kullanılabiliyor.
 • İptv hizmetinde reklam bulunmuyor. Birçok ücretsiz uygulamanın Premium özelliklerinde olan tüm özellikleri ücretsiz sunan iptv, izleyicilerin reklamlara maruz kalmasını engelliyor.
 • İptv, izleyicilerine istedikleri her yerde her içeriğe erişebilme imkânı sunuyor.
 • Kontrollü ve usulüne uygun kullanıldığı sürece güvenli ve zahmetsiz oluyor.

İptv Dezavantajları Neler?

İptv dezavantajları şöyle sıralanabilir;

 • Aynı anda birden fazla cihazla birlikte kullanılan iptv, internetin yavaşlamasına neden olur. Bu da izlenen içeriğin donmasına ve sık sık durmasına neden olur. Bununla birlikte, aynı anda birden fazla kişinin iptv hizmetinden yararlanması da internetin yavaşlamasına neden olur.
 • İptv ile ilgili herhangi bir sorun yaşanması durumunda kullanıcılar muhatap bulmakta zorlanıyor. Bilindik video akış uygulamalarının aksine iptv uygulamasında sorunları çözmek için bekleyen bir müşteri temsilcisi bulunmuyor.
 • İptv internetten kaynaklanan tüm sorunlardan etkilenebiliyor. Örnek vermek gerekirse, yavaş bir internete sahipseniz iptv internet hızını daha da düşüreceği gibi internet hızına bağlı olarak donabiliyor. Hal böyle olunca iptv hizmetinden yararlanmak neredeyse imkânsız hale geliyor.
 • Kötüye kullanımı durumunda hapis ve para cezası gibi ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Bedava İptv Nasıl İzlenir?

Bedava iptv izlemek için önce iptv hizmetinden nasıl faydalanacağınızı belirlemeniz gerekir. Eğer iptv’yi televizyonunuzda kullanmak istiyorsanız iptv kutusu satın almanız gerekebilir. Televizyonunuz akıllı televizyonsa buna gerek kalmaz ancak bu her televizyon için geçerli değildir. İptv sistemi henüz tam olarak oturmadığından kurulumu kolay olsa da işleyişi sorunlu olabilir.

Bazı web siteleri üzerinden ücretli iptv aboneliği alınsa da ücretsiz seçenek sunan web siteleri de bulunur. Bazı web siteleri abonelik öncesi ve sonrası site içinde canlı destek hizmeti verdiği gibi, abonelik ücretlerini de paylaşıyor. Ücretsiz deneme seçeneği sunarak kullanıcıların abonelik satın almadan önce iptv hizmetini değerlendirmesine olanak sağlıyor.

İptv Aracılığıyla Neler İzlenebilir?

İptv Güncel Giriş
İptv Aracılığıyla Neler İzlenebilir

İptv aracılığıyla izlenebilecekler şöyle sıralanabilir;

 • Neşeli Günler, Köyden İndim Şehre, Gülen Gözler, Mavi Boncuk, Çöpçüler Kralı, Kapıcılar Kralı gibi Yeşilçam dizileri
 • Leyla ile Mecnun, Sihirli Annem, Vahşi Şeyler, İşte Bu Benim Masalım gibi Exxen dizileri
 • Empress Ki, The Silent Sea, Sweet Home, Hospital Playlist, SKY Castle, A Model Family, Hotel del Luna May I Help You? Gibi Kore dizileri
 • Aşk 101, Ateşböceği Yolu, Kuş Uçuşu, Türk Malı, Yakamoz S-245, 1 Erkek 1 Kadın, Börü 2039, 50 Metrekare, Bir Başkadır gibi Netflix dizileri
 • Moon Knight, The Santa Clauses, Werewolf by Night, Women in Taipei, Criminal Minds, Percy Jackson and the Olympians, Tales of the Jedi, American Born Chinese, Revenge of Others ve Pink Lie gibi Disney Plus dizileri
 • Der Tatortreiniger, Unsere Mütter, unsere Vater, Babylon Berlin, 4 Blocks, Im Angesicht des Verbrechens, Deutschland 83, Deutschland 86, Deutschland 89, Der Pass (Pagan Peak), Bad Banks, Dogs of Berlin, Unter Verdacht, Das Boot ve Barbarians gibi Alman dizileri

İptv Ücretli Paketlerin Fiyatı Ne Kadar?

İptv ücretli paketlerin fiyatları şöyle sıralanabilir;

 • 1 aylık üyelik ücreti 80 TL
 • 3 aylık üyelik ücreti 135 TL
 • 6 aylık üyelik ücreti 225 TL
 • 12 aylık üyelik ücreti 295 TL
 • 12 aylık çift kullanıcı üyelik ücreti 480 TL
 • 24 aylık üyelik ücreti 480 TL
 • 24 aylık çift kullanıcı üyelik ücreti 750 TL
 • Sınırsız üyelik ücreti 999 TL

Ücretli abonelikte aboneliğin satın alındığı web sitesi üzerinden iptv giriş ve abonelik gibi birçok ayrıntı bulunabiliyor. İptv kullanımı için seçtiğiniz web sitesini detaylıca kontrol etmelisiniz.

Ayrıca Bakınız: Dizi İzleme Siteleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu