Teknoloji

Instagram Bonus Programı Durduruluyor

Herkesin bildiği üzere dünya genelinde en popüler sosyal medya uygulamalarından biri Instagram’dır. Popüler uygulama, son zamanlarda pek çok güncellemeyle kullanıcıların karşısına çıktı. Aktarılan bilgilere göre markanın arkasında şirket olan Meta, Instagram bonus programını durdurma kararı aldı. Ancak üzülmenize gerek yok. Çünkü sistem, revize edilerek yakın zamanda tekrar geri gelecek. Faaliyet halinde olan sosyal ağlar kullanıcıların ilgisini çekebilmek adına içerik üreticilerine ve tüketilebilir içeriklere odaklanıyor. Bu da platformlar arasında devasa bir rekabete neden oluyor. Kıyasıya bir yarış söz konusuyken Meta’dan dikkat çekici bir hamle geldi.

Program, farklı bir şekilde tasarlanacak

Program, farklı bir şekilde tasarlanacak
Program, farklı bir şekilde tasarlanacak

Instagram uygulamasının arkasındaki şirket olan Meta, Business Insider’a önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda Reels Play (Reels Oynatımı) programını geliştirmek için testlerini genişlettiğini ifade etti. Ancak başarılı şirket, şu an hem Facebook hem de Instagram’da bahsi geçen sistemi durduğunu dile getirdi. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu durum programa bir veda anlamını taşımıyor. Meta, programı daha fazla geliştirerek geri getirmek adına eşitli yollar arayacağını söylüyor. Bu planların süresi ve ne zaman geri döneceği ise henüz belli değil.

Bonus programı ilk olarak 2021 senesinde uygulama konulmuştu. Daha sonra içerik üreticilerini adeta ikiye bölmüştü. Bazı üreticiler birkaç hafta içerisinde on binlerce dolar kazandığını ifade ederken bazıları da elde ettikleri bonusun 100 dolar civarı olduğunu söylüyordu. Ayrıca Reels Oynatımı programı Amerika dışındaki ülkelerde henüz faaliyete geçmemişti.

Instagram, her geçen gün büyüyen bir sosyal medya uygulaması olarak biliniyor. Platform içerisinde onlarca eşsiz özellik mevcut. Bunların her biri kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanıyor. Bonus programı da çok sık kullanılıyordu. Fakat Meta, sistem yenileme kararı aldı.

Bu duruma hem üzülenler hem de sevinenler oldu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi programdan tamamen vazgeçilmesi söz konusu değil. Meta, sistemi geliştirerek tekrar devreye sokacaklarını ifade etti. Bonus programına dair herhangi bir süre veya geri dönüş tarihi verilmedi. Ancak uzun vadeli bir geliştirme ile karşılaşabiliriz.

İlginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu