Teknoloji

Youtube Mp3 İndir

Youtube Mp3 indirme birçok insan için oldukça avantajlı seçeneklerin başında geliyor. Youtube, dünya genelinde en önemli video oynatma uygulamalarından biri olarak öne çıkıyor. Kullanıcı sayısı ve sunduğu ayrıcalıklar nedeniyle Mp3 indirme seçeneği de merakla araştırılıyor. Youtube Mp3 indir seçeneği bulunmayan bir platform olsa da Youtube ücretli abonelik hizmeti dahilinde videolar ve müzikler indirilebiliyor. Ücretli abonelik sahibi olmayanlar tarafından internet üzerinden en çok araştırılan konuların başında Youtube Mp3 indirme siteleri oluyor. Youtube Mp3 indirmek için Youtube Mp3 dönüştürücü araçlarını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Youtube üzerinden Mp3 olarak indirmek istediğiniz müziğin ya da videonun linkini kopyalayarak Youtube Mp3 dönüştürücülerin “URL” yazan kısmına yapıştırmak. Birçok internet sitesinde bulunan bu hizmet zaman zaman engellendiği ve erişime kapatıldığı için sitelerin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir.

Youtube Nasıl İndirilir?

Youtube uygulamasını indirmek için Google Play uygulamasını kullanabilirsiniz. İphone ve iPad kullanıyorsanız Youtube uygulamasını App Store üzerinden indirebilirsiniz. Birçok Android telefon ilk alındığında Youtube uygulaması yüklü oluyor. Youtube uygulamasının sonradan yüklenmesi için bazı şartlar bulunuyor. Akıllı televizyon gibi cihazlarda Youtube uygulamasının son sürümünü indirmek için cihazın 2013 yılından sonra üretilmiş olması gerekiyor. Youtube uygulamasını PlayStation’da, Nintendo Switch’te, Xbox One’da ve Xbox Series XIS’de kullanabilirsiniz. Youtube uygulamasını bilgisayarınızda kullanmak için uygulamayı Chrome sekmesi üzerinden açabilir ya da masaüstüne indirebilirsiniz.

Youtube Nasıl Kullanılır?

Youtube Nasıl Kullanılır

Youtube uygulamasını kullanmak oldukça kolay ve pratik oluyor. 2005 yılında kurulan Youtube, kurulduğu günden bu yana rekor kullanıcı sayısıyla hala en çok kullanılan video izleme uygulaması olarak öne çıkıyor. Youtube’un en önemli özelliklerinden biri video çekerek para kazanmak ve fenomen olmak isteyenlere çeşitli seçenekler sunması oluyor. Youtube uygulaması indirildikten sonra uygulamaya üye olmak kullanmak için yeterli oluyor. Fakat Premium üyeliği olmayanlar Premium üyeliği olanların erişebildiği ayrıcalıklara erişemiyorlar. Premium üyeliği önemli olsa da çeşitli videolar çekerek Youtube’a yüklemek için Premium üyesi olma şartı bulunmuyor. Bu da en büyük avantajlardan bir olarak kabul edilebilir. Youtube, kanalı olan kullanıcıların izlenme sayılarını, beğeni oranlarını ve videolarının izlenme sürelerin tek tek analiz ediyor. Kullanıcıların tüm bu analizleri en ince detayına kadar inceleyebilmeleri için Youtube Studio uygulamasını indirmeleri gerekiyor. Bu uygulama aracılığıyla kullanıcılar videolarını izleyenlerin cinsiyetlerini, yaş aralıklarını ve ülkelerini görebiliyorlar. Beğeni sayısı, izlenme sayısı, abone sayısı gibi daha birçok unsur Youtube Studio sayesinde kontrol edilebiliyor. Youtube videolarından para kazanmak isteyen kullanıcılar “Youtube iş ortaklığı” sekmesi zerinden gerekli adımları takip ederek başvuru yapabiliyorlar. Bu sayede kanalları para kazanmaya uygun bir uruma gelince çektikleri videolar sayesinde para kazanabiliyorlar.

Youtube Kanalı Nasıl Açılır?

Youtube kanalı açmak için Google hesabınızı kullanmanız gerekir. Bilgisayarınız ya da mobil uygulama aracılığıyla Youtube uygulamasında oturum açmalısınız. Daha sonra ekranın üst kısmında bulunan profil fotoğrafınıza tıklayarak “kanal oluştur” sekmesine tıklamalısınız. Kanalınızı oluşturmak için gerekli adımları takip ettikten sonra adınızın ve fotoğrafınızın kanalınızda kullanılacağını onaylayıp kanalınızı oluşturabilirsiniz. Bu kanal kişisel kanalınız olarak kalır ve Google hesabınızı silmediğiniz sürece silinmez. Eğer işletme hesabı olarak kullandığınız bir hesapla kanal açmak istiyorsanız Youtube’da oturum açtıktan sonra kanal listenize tıklamalısınız. Karşınıza çıkan “yeni kanal oluştur” sekmesine tıklamalısınız. Kanalınıza yeni bir isim belirledikten sonra ekranda gördüğünüz “oluştur” sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra kanal yöneticisi eklemek için “kanal sahiplerini ve yöneticilerini değiştirme” sekmesini kullanabilirsiniz.

Youtube Müzik Nasıl Kullanılır?

Youtube Music Youtube uygulamasına ek olarak kullanılabilen ve avantajları olan bir uygulamadır. Bu uygulama Youtube’da beğendiğiniz ve sık sık dinlediğiniz müziklere yer vererek sizin için beğenebileceğiniz otomatik müzik listeleri oluşturur. Youtube Mp3 indir seçeneğinin yanı sıra müzikleri telefonunuza indirerek hafızayı doldurmak yerine bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Youtube Music Premium uygulaması da tıpkı Youtube Premium uygulaması gibi ücretli ve ayrıcalıklı bir uygulamadır. Youtube Premium üyesi olanlara Youtube Music uygulaması ücretsiz olsa da bu uygulamayı tek başına kullanmak da mümkün oluyor. Premium üyelikte çevrimdışıyken de müzik dinlemeye devam edebilirsiniz. Youtube Music Premium bireysel üyeliğin aylık ücreti 20,99 TL, Youtube Music Premium aile üyeliğinin aylık ücreti 34,99 TL, Youtube Music Premium öğrenci üyeliğinin aylık ücreti 10,49 TL’dir. Youtube Music Premium üyeliğinin yıllık ücreti ise 229,99 TL’dir.

Youtube Premium Nedir?

Youtube Premium Youtube ayrıcalıklarından faydalanmak isteyenlere özel sunulan bir tercihtir.

Youtube Premium avantajları şöyle sıralanabilir;

 • Premium üyelikte arka planda video oynatma seçeneği bulunur.
 • Premium üyelikte videoların başında, ortalarında ve sonunda reklam izleme zorunluluğu yoktur.
 • Premium üyeliği olanlar Youtube’a has içerikleri izleyebilirler.
 • Premium üyelikte videolar indirilebilir ve internet yokken de izlenebilir.
 • Premium üyeliği olan tüm kullanıcılar Youtube uygulamasının ayrıcalıklarından yararlanabilirler.
 • Premium üyeliği olan kullanıcılar Youtube Premium Music ve Youtube Kids uygulamalarından ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Youtube Premium bireysel aboneliğinin aylık ücreti 29,99 TL, Youtube Premium aile aboneliğinin aylık ücreti 59,99 TL, Youtube Premium öğrenci aboneliğinin aylık ücreti 19,99 TL’dir. Youtube ilk kez Premium abonelik alanlara özel 1 veya 2 aylık ücretsiz deneme seçeneği de sunuyor.

Youtube Studio Özellikleri Nelerdir?

Youtube Studio Özellikleri Nelerdir

Youtube Studio tüm kullanıcıların ücretsiz kullanabildikleri, oldukça avantajlı bir analiz uygulaması olarak açıklanabilir. Bu uygulama üzerinden kanalınızın analizlerini takip etmek için kanalınıza video yüklemeli ve belli bir izlenme oranına sahip olmalısınız.

Studio uygulamasının özellikleri şöyle sıralanabilir;

 • Google Play üzerinden tek tıkla indirilebilir.
 • Mobil uygulamada ekran açıldığında ilk görülen kontrol panel olur. Kontrol panelinde kanal adı, profil fotoğrafı ve toplam abone sayısı görülür.
 • Kanal analizi kısmında son 28 günün görüntüleme ve saat bazında izlenme süresinin oranı görülür.
 • Kanal analizi sekmesinin hemen altında son yayınlanan içerikler görülür. Son yayınlanan içeriklerin görüntüleme sayısı, görüntüleme tıklama oranı ve ortalama izleme süresi listelenir.
 • Son yayınlanan içerikler sekmesinin hemen altında en son yorumlar sekmesi bulunur. Bu sekmede videolara gelen en son yorumlar listelenir.
 • İçerikler bölümünde tüm videolar, shorts olarak yayınlanan kısa videolar, canlı yayınlar ve oynatma listeleri görülebilir.
 • Analytics bölümünde ilk görülen genel bakış sekmesinden kanalın son 28 günde kaç kez izlendiğinin sayısıdır. Son 28 günde izlenme saatinin arttığı veya düştüğü buradan görülebilir.
 • Aynı ekranda son 28 günde en çok izlenen video başta olur ve “en iyi içerik” başlığı altında en çok izlenen videolar listelenir.
 • İçerik sekmesine tıklandığında ortalama görüntüleme ve gösterim sayısı, gösterim tıklama oranı, ortalama izleme süresi gibi unsurlar görüntülenebilir.
 • İçerik sekmesinden izleyicilerin videoları keşfetme yöntemleri, Youtube arama terimleri, videoların önerildiği içerikler ve bu içeriklerin adları, harici siteler veya uygulamalar, videoların yer aldığı oynatma listeleri gibi unsurlar görüntülenebilir.
 • Kitle sekmesi üzerinden geri gelen izleyici sayısı, benzersiz izleyici sayısı ve abone sayısı gibi unsurlar görüntülenebilir.

Youtube Studio uygulamasından sadece analizleri görebilirsiniz. Bu uygulamada Youtube Mp3 indir ya da video izle gibi seçenekler bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu