Teknoloji

Mobil Uyumlu MyBB Temalar (Top 5)

Bu içeriğimizde forum girişimcilerinin yoğun bir şekilde araştırdığı mobil uyumlu MyBB temalar konusuna değineceğiz.

Forum kültürü özellikle 2000‘li yılların başında adeta altın çağını yaşadı. O dönemler sosyal medya platformlarının sayısı bir elin parmak sayısını geçmiyordu. Forumlar, en büyük iletişim ve paylaşım mecralarından biri olarak nitelendiriliyordu. Seneler ilerledikçe gösterilen ilgide yön değiştirdi. Artık günümüzde yüzlerce sosyal medya uygulaması bulunuyor. Kullanıcılar bu pratik uygulamalar aracılığı hem iletişim kuruyor hem de ticaret yapıyorlar. Hal böyle olunca forum sitelerinin önemli bir bölümü Google’ın tozlu sayfalarında kaybolup gitti.

Ancak tüm bunlara rağmen ayakta kalmayı başaran pek çok forum platformu mevcut. Forum altyapısı denildiğinde ilk akla gelenler vBullettin, PhpBB, MyBB ve SMF olarak karşımıza çıkıyor. Ancak hem kullanımı hem de yönetimi en zevkli olanı şüphesi MyBB’dir. Peki, MyBB neden bu kadar fazla ilgi gördü? Cevabı oldukça basit. Esnek tasarım yapısı, hızı ve güvenilirliği nedeniyle pek çok kişinin tercihi MyBB oluyor. Günümüzde ücretli ve ücretsiz sayısız MyBB teması mevcut.

Kullanıcılar özellikle modern tasarımlara ilgi duyuyorlar. Bunun yanında mobil uyumlu olması da oldukça önemli görülüyor. Çünkü günümüzde her 10 kişinin 7’sinde bir akıllı telefon ya da tablet bulunuyor. İnsanlar, bu küçük cihazlar aracılığı ile tüm sosyal ve finansal aktivitelerini gerçekleştirebiliyorlar. Tüm bunları göz önünde bulundurarak sizler için mobil uyumlu MyBB temalar listesi hazırladık. Kendi zevkinize göre dilediğinizi seçebilirsiniz. En güzel yanı ise tamamının ücretsiz olmasıdır. Hiç vakit kaybetmeden listemize geçelim.

Mobil Uyumlu MyBB Temalar Listesi

Mobil Uyumlu MyBB Temalar
Mobil Uyumlu MyBB Temalar

Efsane forum altyapılarından biri olarak nitelendirilen MyBB’nin diğer adı MyBulletinBoard’dür. Bu sistem, PHP ile yazılmıştır. MySQL veritabanı ile kullanılan eklentiler sayesinde geliştirilebilmektedir. Tüm kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır. MyBB alt yapısında yüzlerce fonksiyon bulunur. Tema ve eklenti açısından son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. CSS ve XHTML dayalı ve hafif değişimler yapmak mümkündür. MyBB forum sistemini hem ülkemizde hem de yurt dışında binlerce site kullanmaktadır. Sizlerde mobil uyumlu MyBB temalar ile hayalinizdeki forum sitesini inşa edebilirsiniz.

1- Dark Emerald

Emerald teması, mobil uyumlu, hızlı ve pratik bir temadır. Modern bir şekilde tasarlanmıştır. Hem dark hem de light versiyonları mevcuttur. Burada tercih tamamen size kalmış.

Emerald Temayı İndir

2- Roundo

Roundo teması, tasarım açısından göz dolduran ve ücretsiz olduğuna şaşıracağınız bir MyBB temasıdır. Tıpkı Emerald teması gibi Roundo’nunda hem light hem de dark versiyonu bulunuyor %100’e yakın oranda mobil uyumlu olan bu eşsiz temayı denemenizi tavsiye ederiz.

Roundo Temayı İndir

3- Duende V3

Duende V3 teması, kırmızı ve siyah tonlarının bir arada olduğu tasarımıyla bizleri karşılıyor. Sidebar özelliği de bulunan tema, en sık kullanılan ve sorun çıkartmayan seçeneklerden biri olarak bilinmektedir.

Duende V3 Temayı İndir

4- BootBB

BotBB teması, mobil uyumlu mybb temalar listemizde 4. Sırada bulunuyor. BotBB görsel açıdan diğer temalara kıyasla biraz daha eski tiptedir. Ancak mobil uyum konusunda yüksek bir performansa sahiptir. Nostaljik yapısı kimilerine göre ilgi çekici de gelebiliyor. Pek çok eklentiyi sorunsuz bir şekilde çalıştırdığını da belirtmek isteriz.

BotBB Temayı İndir

5-Simplicity Dark

Simplicity teması, siyah ve kırmızı renklerin ağırlıkta olduğu koyu bir temadır. Şık bir görünüme sahiptir. Duyarlı ve temiz bir tasarım olarak kullanıma sunulmuştur. Özel sekmeli kullanıcı profilleri bulunmaktadır. Ayrıca akıllı mini istatistikleri mevcuttur. Simplicity , tüm mobil cihazlarda verimli çalışır.

Simplicity Temayı İndir

Böylece Mobil Uyumlu MyBB Temalar (Top 5) konusuna ayrıntılı bir şekilde değinmiş olduk. Daha fazlası için bizi TAKİP etmeyi unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
gaziantep escort