Teknoloji

Apple Watch Ultra Özellikleri

Apple hayranlarının merak ettiği Apple Watch Ultra özellikleri ile beraber bu konuda yer alıyor olacak. Gelin hemen konumuza geçelim.

Akıllı saatler, son zamanların en çok tercih edilen ürünleri arasında yer almaya başladı. Kullanıcılar, bu ürünler sayesinde pek çok şeye olanak tanıyabiliyor. Örneğin arama yapma, aramaya cevap verme, bildirimleri inceleme, kalp hızını ölçme ve oksijen seviyesini öğrenme gibi özellikler sunulabilir. Bu özellikler hem sağlık açısından önemli hem de telefonu açmadan pratik bir şekilde kullanım için faydalı olabiliyor. Apple, son yıllarda bu saatlere önem gösteren bir şirket. Firmanın tanıtmış olduğu ürünlerden birisi olan Apple Watch Ultra hakkında bilinmesi gereken pek çok detay mevcut.

Apple Watch Ultra Özellikleri

Apple’ın yeni modeli Watch Ultra’nın dikkat çekici özelliklerinden birisi dayanıklılığı olarak yer alıyor. 49 mm titanyum kasaya sahip olan cihazın 100 m derinliğe kadar suya dayanıklı olduğu açıklanan bilgiler arasında yer alıyor. IP6X toza dayanıklılık derecesini bünyesinde barındıran bu model, aynı zamanda MIL-STD 810H sertifikasına sahip olmakta.

Cihazın bir diğer özelliği bu zamana kadar ki en parlak ekrana sahip model olması. Bu sayede kullanıcılar, maksimum 2.000 nit parlaklık seviyesine kadar ulaşabilen ürünün ekranına güneşli havalarda bile rahatlıkla bakabiliyor olacak. Gece moduna da sahip olan akıllı saat, bu sayede geceleri göz yormayan bir hale bürünebiliyor.

Apple Watch Ultra özellikleri ile birlikte kullanıcılar, daha fazlasını yapabiliyor. Ürünün bir diğer özelliği olan hareket saati, belirlenen bir planın o saatte gerçekleştirilmesini sağlamak için yer alıyor. Bu bir dalış başlatmak, antrenman yapmak veya pusula ara noktası belirlemek için kullanılabilir. Çift hoparlöre sahip olan bu ürün, aynı zamanda GPS özelliğini de bünyesinde barındırıyor. Eylem düğmesi ve yardım çağırmak için siren sesi de akıllı saatin önemli özellikleri arasında.

Apple Watch Ultra Özellikleri

Ürünün bir diğer özelliği olan üçlü mikrofon özelliği, arka plan gürültüsünü engelleyerek konuşmanın en iyi şekilde karşı tarafa gitmesine yardımcı olan bir yapay zekaya sahip. Bununla birlikte üründe bulunan yan düğme tıbbi kimlik kartını görüntüleme, sireni açma ve acil servisi arama gibi bazı özelliklerle insanlara yardım ediyor.

Akıllı saat, daha pek çok özellik ile müşterilerini selamlıyor. Ürünün derinlik göstergesi, 40 metre derinliğe kadar gerçek zamanlı ölçüm yaparken aynı zamanda su sıcaklığını da gösterebiliyor. Apple Watch Ultra özellikleri arasında Digital Crown özelliği de bulunmakta. Çevirme düğmesi şeklinde görülen bu özellik, pek çok amaç için kullanılabilir.

Ürünün bilinmesi gereken bir diğer özelliği günlerce süren pil ömrü. 36 saate kadar pil ömrüne sahip olan bu ürün düşük güç modunda 60 saate kadar dayanabiliyor. Özellikle sporcu ve maceracılar için harika bir ürün olan Watch Ultra, spor ve sağlık verilerini de kaydederek insan sağlığına önem gösteriyor.

Daha pek çok özelliğe sahip olan ürün vücut sıcaklığı ölçme, uyku takibi, EKG, kandaki oksijen seviyesi, trafik kazası algılama, düşme algılama ve müzik dinleme gibi birçok özellik ile geliyor.

Apple Watch Ultra Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Kullanıcılar, Apple Watch Ultra özellikleri dışında çıkış tarihi ve fiyatı hakkında da bilgi arıyor. Ürünün fiyatının 27.999 TL olduğunu belirtelim. Bununla beraber Apple Watch Series 8 modeli 9.299 TL olurken Apple Watch SE ise 5.999 TL’den satışa sunuluyor. Ürünün ne zaman satışa sunulacağı konusunda da henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu