Kripto Para

Tezos (XTZ) Yorum – 2023

1 Ocak 2017 yılından beri piyasada yer alan ve birçok kripto tutkunu tarafından elde bulundurulan Tezos (XTZ) yorumlarına bakacak olursak, birçok kripto ticareti uzmanının söylemlerinde bu kripto para biriminin harika bir seçim olabileceği konusunda mutabık kalabiliriz.

Tezos’un geliştiricilere açık ve sonradan değiştirilebilir yapısı sayesinde ağında oluşabilecek tüm hatalar dışarıdan müdahale gerektirmeden içeride halledilebileceğinden dolayı, onu Ethereum ağından biraz farklı kılmaktadır ve bu farklılık sayesinde ise İsviçre Merkezli Tezos Vakfı tarafından tamamen merkeziyetsiz hale getirilecektir.

Çünkü geliştiricilerin tamamı Tezos için oldukça değerli çalışmalar yapmaktadır ve güçlü ekipleri sayesinde Tezos’u ve diğer tokenlere sundukları ağı eşsiz kılmaktadır. Kripto ticareti uzmanlarının yorumları da bu sebeplerden dolayı Tezos hakkında oldukça olumludur.

Tezos (XTZ) Geleceği

Tezos (XTZ) Ethereum gibi kendi ağına sahip olduğundan dolayı birçok tokene ev sahipliği yapmaktadır ve bu sebepten dolayı da variyetini öngörülerimize göre kripto paraların yok olacağı bir gün varsa, o güne kadar koruyacağı yönünde düşünmekteyiz.

Tezos, fiyatı, ağı, kullanıcı vaadleri gibi konular ele alındığında traderlar için güvenli bir liman izlenimi sunmaktadır. Bu sebepten dolayı Tezos (XTZ) Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimleri işe sadece fiyat bazında eşdeğer tutulamaz. Diğer tüm güven konusunda net bir şekilde geleceği işaret eden bir yapıya sahip olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Tezos (XTZ) Nedir?

Arthur Breitman ve Kathleen Breitman tarafından 2014 yılında organize edilen birkaç geliştiriciyle geliştirilmeye başlanan Tezos, 2017 yılında gerçekleştirilen bir finans turunda 232 milyon dolarlık bir finansmana sahip oldu. Bu finansmanı İsviçre merkezli Tezos Vakfı yönetmektedir. Tezos’un amacı tamamen kullanıcıların yönettiği merkeziyetsiz bir blockchain olmaktır.

Tezos, tıpkı Ethereum gibi bir akıllı sözleşme ağına sahip olduğundan dolayı, ağ üzerinde başka tokenlerin de üretilmesine izin veren bir teknolojiye sahiptir. Tezos ağında gerçekleştirilmesi düşünülen tüm güncelleme çalışmaları geliştiriciler tarafından hayata geçirilmektedir. Bu da Tezos’u Ethereum ağından farklı kılarak benzersiz bir ağ hizmeti sunmaya iter. Geliştiriciler Tezos işe ödüllendirildiği için, herhangi bir ekstra harcamaya gerek kalmaz ve geliştiriciler de aynı zamanda teşvik edilmiş olur.

İlginizi çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu