Kripto Para

Atom Coin Nedir? – Atom Coin Yorumları 2022-2023

Atom Coin Nedir? – Atom Coin Yorumları 2022

ATOM Coin haberleri son dönemde kripto para piyasalarında gündem olmaya başlamasının ardından birçok yatırımcı tarafından proje yakın takibe alınmıştır. 2022 yılında kripto piyasalarda devam eden riskler ve belirsizlikler nedeniyle endişeli bir görünüm takip ediliyor.

Kripto para topluluklarında yeniden gündeme gelen ve analistlerin de radarına girmeyi başaran Cosmos (ATOM) projesi, yakın dönem piyasa hareketleri ile dikkat çekti. Atom Coin yorumları 2022 yılı ve sonraki döneme ilişkin görünümüyle gelecek vaat eden projelerden biri olarak gösterilmeye devam ediyor.

Cosmos (ATOM) Coin Nedir, Ne İşe Yarar?

ATOM Coin yorum ve analizleri incelendiğinde projenin kripto endüstrisi için birçok soruna çözüm ürettiği görülmektedir. Kendini ‘’blok zincirinin interneti’’ olarak tanımlayan Cosmos, merkezi olmayan bir gelecek için geliştirilen, birbirine bağlı uygulamalar ve hizmetlerden oluşan ve sürekli genişleyen bir ekosistemdir. Cosmos uygulamaları ve hizmetleri, blok zincirler arası iletişim protokolü olan IBC’yi kullanarak işlevsel birçok özellik sunmaktadır.

Proof of Work (PoW) protokolüne alternatif olarak yaratılan bir ağ olması da bu projenin sektörde önemli bir konuma gelmesini sağlamıştır. Ağın kripto para birimi ATOM ise birçok piyasa işlem görmektedir. Kendi adını taşıyan Cosmos blok zinciri üzerinde bulunmaktadır. Bitcoin tarafından kullanılanlar gibi yavaş, yüksek ücretlere sahip ve ölçeklenemez çalışma kanıtı protokolüne karşı bir çözüm geliştirmektedir.

Cosmos (ATOM) Coin Kurucusu Kim?

Cosmos (ATOM Coin) 2016 yılında Jae Kwon, Zarko Milosevic ve Ethan Buchman tarafından Cosmos projesinin whitepaper’ı yayınlandı. Tendermint’in geliştiricileri olan üç önemli isim tarafından hayata geçirilen projenin teknik makalesinin yayınlanmasından oldukça kısa bir süre sonra 2017 yılında piyasa sürülmüştür.

Tendermint ve Onter – Blockchain İletişim Protokolü (IBC) altyapısının tüm avantajlarından yararlanarak her türlü blok zinciri ağının bir araya getirilmesi hedefiyle oluşturulmuştur. Ayrıca PoW konsensüsüne karşı da bir panzehir olabileceği iddiasına sahiptir.

ATOM Coin Güvenilir Mi?

ATOM Coin Güvenilir Mi

Cosmos Coin yorum ve teknik incelemelerine bakıldığı projenin zaman zaman teknik sorunlar ve güvenlik açıkları yaşasa da güvenilir bir zemin üzerinde durduğu ifade edilmektedir. Cosmos yapısı itibariyle bir hisse kanıtı konsensüs algoritması kullanmaktadır. Daha yüksek miktarda ATOM hissesi olan doğrulayıcı düğümlerinin, işlemleri doğrulamak ve ödül kazanmak için seçilme olasılığı daha yüksek olacaktır. Dürüst olmayan şekilde hareket edilmesi halinde ise düğümler cezalandırılmaktadır. Tehlikeli olduklarının tespit edilmesi halinde de belirteçlerini kaybetmeleri sağlanmaktadır.

Teknik açıdan güvenli bir altyapıya sahip olan Cosmos, kurucu ekibi ve güçlü ekosistemiyle de sektörde güven duyulan projeler arasında yer almaktadır. Cosmos’un ekonomik merkezi olarak hizmet veren Cosmos Hub, kullanıcıların önemli hizmetlerden yararlanmasını sağlayan bir blok zinciri olarak güvenilirdir. ATOM Coin yorumları 2022 yılı ve takip eden 5 – 10 yıllık süreç içinde de olumlu bir projeksiyona sahiptir.

ATOM Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

ATOM Coin grafik hareketleri ve piyasa verilerine bakıldığında kripto piyasalarında ilk sırada yer aldığı görülmektedir. İşlem hacmi ve piyasa değeri ile küreselde öne çıkan birçok kripto para borsasında listelenen ATOM Coin, büyük borsalarda yer almaya başlamasının ardından da popülerliğini artırmıştır.

USDT, USD, BUSD gibi çiftler ile işlem yapılarak birçok kripto para platformundan alım yapılabilmektedir. Cosmos (ATOM) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • KuCoin
  • Huobi Global

Popüler borsalardan ATOM almak isteyenlerin platformlara kayıt işlemlerini tamamlaması gerekecektir. Platforma kayıt olup kimlik doğrulamasının ardından onaylanacak borsa hesabına para aktararak portföyünüze ATOM Coin ekleyebilirsiniz.

ATOM Coin Geleceği ve Yorumları Nelerdir?

ATOM Coin geleceği hakkında uzmanların tahminleri özellikle uzun vadede pozitif bir eğilim göstermektedir. Wallet Investor gibi platformlarda kısa ve orta vadeli risklere karşı dikkat çeken uzmanlar, gelecek 5 ila 10 yıllık süreçte ise yükselme potansiyeli bulunduğunu ifade etmiştir. Ancak mevcut durumda risk faktörü oldukça yüksektir.

Eylül 2021’de 44,70 dolar seviyesi ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan ATOM Coin’in inişli çıkışlı bir grafik takip ettiği görülmektedir. Portföylerine ATOM Coin eklemek isteyenlerin bu riskler nedeniyle tüm yatırımını tek bir varlığa yatırmaktan kaçınmaları önerilir. ATOM Coin yorumları 2022 yılı belirsizlikleriyle çelişkili bir görünüm çizmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu