Windows

Microsoft Windows 11 İnceleme

Microsoft Windows 11 için söylenecek çok fazla şey var. Bu makalemizde Windows 11 inceleme yaparken ilk olarak artıları ve eksilerini listeleyerek başlamak çok daha mantıklı olacaktır.

Windows 11 Artıları

  • Güzel, daha tutarlı yeni tasarım
  • Harika pencere düzeni seçenekleri
  • Güçlü video oyun güncellemeleri
  • Performans artırıcı özellikler
  • Android uygulamalarını çalıştırır

Windows 11 Eksileri

  • Yeni bir CPU gerektirir
  • Yeni Başlat menüsü ve Görev Çubuğu gibi bazı arayüz değişiklikleri alışmak zaman alıyor

Windows 11 ile Microsoft, işletim sistemini değiştirerek bir risk aldı, ancak değişikliklerin çoğu vitrin süslemesinden çok daha fazlası değil.

İşletim sisteminin yeni görünümüne rağmen, kullanımı Windows 10’dan çok da farklı değil . Hala aynı uygulamaları çalıştırıyor.

Elbette, Windows 11 tüm pencereler için yuvarlatılmış köşeler, ortadaki Görev Çubuğu simgeleri, daha basit simgeler ve daha zarif Ayarlar iletişim kutuları ile daha güzel görünüyor, ancak Windows 8’in yaptığı gibi tamamen yabancı gelmiyor veya yeni bir işlem gerektirmiyor.

Windows 11, her ikisi de pazar lideri masaüstü işletim sisteminin kenarlarında kaygan yeni tasarımlarla Apple ve Google’ın rekabetine bir yanıttır. Rekabete yanıt vermeyi amaçlayan büyük ölçüde güncellenmiş görünümüne rağmen, Windows 11, daha fazla özellik ve kolaylık ile Windows 10 kadar çalışabilir. Dünyanın en popüler masaüstü işletim sisteminin görünümüne ve hissine yönelik bu büyük revizyon Windows hayranların heyecanlanacak bazı özelliklere sahip.

Yeni Arayüz

Yeni arayüz çekici, ancak tanıdık! Windows 10 tarzı görünümü tercih ediyorsanız, Windows 10’a bağlı kalabilirsiniz, çünkü biraz daha farklı.

Windows 11 Gereksinimleri Nelerdir ve Windows 11 Fiyatı Ne Kadar?

Windows 11, 5 Ekim 2021’de piyasaya sürüldü. Yükseltme, doğrulanmış donanım yapılandırmalarına dayalı olarak sürekli olarak Windows 10 sistemlerine ücretsiz olarak sunuluyor. Yeni işletim sistemi, gereksinimleri karşılayan tüm bilgisayarlar için kullanılabilir bir seçenektir.

Windows’un işletim sistemi masaüstü pazar payının yaklaşık %76’sına sahip olduğu tahmin ediliyor ve bu Windows kullanıcılarının yaklaşık  %13’ü hangi kaynağa başvurduğunuza bağlı olarak, Windows 11’i çalıştırıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu