Teknoloji

Konuşma Uygulamaları

Tanımadığın insanlarla konuşma uygulaması başta olmak üzere günümüzde görüntülü görüşme, mesajlaşma ve konuşmak için birçok farklı uygulama bulunmaktadır. Tablet ya da telefonlarınıza bu uygulamaları indirdikten sonra rehberinizdeki kişilerle veya tanımadığınız insanlarla görüşme yapmanız mümkündür. Günümüzde en yaygın mesajlaşma ve görüntülü konuşma, sesli arama işlemleri için kullanılan uygulamalar arasında WhatsApp ilk sırada yer almaktadır.

Android ve İOS işletim sistemine sahip tüm cihazlarda en fazla kullanılan uygulamalardan biri olan WhatsApp dışında, arkadaşlarınızla veya tanımadığınız insanlarla görüşme yapabileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. En iyi konuşma uygulamaları yeni insanlarla tanışmak, keyifli vakit geçirmek veya dil öğrenmek, eğitim almak gibi birçok farklı hedefle kullanılabilir.

BlindID

Sesli konuşma uygulamaları arasında popüler bir uygulama olan BlindID, insanlarla anonim olarak sohbet etme olanağı sunuyor. Anonim olarak rastgele seçilen kişilerle sohbet etmenizi sağlayan uygulamada kısa bir süre verilmektedir. Bu kısa süre içinde karşınızdaki kişiyle eğlenceli sohbet edebilir ve etkileyebilirseniz yeniden eşleşme ve arkadaşlara ekleme seçenekleriyle daha uzun süre sohbet edilmesi mümkündür.

Tamamen anonim kişilerle rastgele 45 saniye telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan uygulamada herhangi bir profil sayfası, fotoğraf veya link paylaşılmaması da uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Yeni insanlarla tanışmak ve eğlenceli sohbetler ile vakit geçirmek isteyenler için başarılı bir uygulama olarak dikkat çekiyor.

HelloTalk

HelloTalk

Yabancılarla konuşma uygulamaları arasında HelloTalk birçok açıdan öne çıkıyor. Yabancı dil öğrenmek isteyenlerin dünyanın farklı yerlerindeki gerçek kullanıcılarla konuşmasını sağlayan uygulamada oldukça işlevsel. Öğrenme istediğiniz hedef dili seçtikten sonra o dili konuşan kişilere mesaj atarak dil pratiği yapabilirsiniz. Sesli mesaj atma özelliği, yanlış cümleleri düzeltme, kelime öğrenme aktiviteleri ve daha pek çok özellik uygulama tarafından sunuluyor.

Öğrenmek istediğiniz yabancı dil hedefi için doğrudan anadili seçtiğiniz hedef dil olan kişileri bulma konusunda son derece faydalı bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Ayrıca dil anları paylaşarak da yaptığınız hataların düzeltilmesi ve ilgili dili konuşan kişilerle pratik yapma olanakları hem sosyalleşme hem de yabancı dil öğrenme açısından oldukça faydalı seçenekler sunuyor.

WeChat

WeChat

En yaygın mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WeChat, Türkiye’de de birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Sesli ve yazılı mesajlaşma uygulamalarından biri olan WeChat, tüm dünyada 200 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Özellikle Çin’de oldukça popüler bir uygulama olan WeChat birçok işlevsel özelliğe de sahip. Rehberinizdeki kişiler başta olmak üzere konumunuza yakında bulunan kişileri de ekleyerek tanışmanızı sağlamaktadır.

Diğer birçok mesajlaşma uygulamasından WeChat’i ayıran bir diğer özellik ise banka hesabı ile entegre edilebilir olmasıdır. Bu sayede fatura ödeme gibi birçok işlemin de uygulama üzerinden yapılması sağlanmaktadır. Yaygın bir mesajlaşma uygulaması olarak WeChat son yıllarda bir hayli popülerlik kazanmıştır.

Snapchat

Snapchat

Snapchat günümüzde birçok sosyal medya platformuna eklenen hikaye özelliğinin atası olarak öne çıkan uygulamalar arasında yer alıyor. Anlık mesajlaşma uygulaması olarak konuma göre çevrenizdeki kişilerin paylaştığı snapleri yanıtlayarak veya arkadaş ekleyerek de konuşma yapılabilmektedir. Kullanıcıların birbirine mesaj, fotoğraf, ses ve video göndermelerini sağlayan uygulama işlevsel özellikleriyle dikkat çekiyor.

Paylaşılan snapların belirli bir süre paylaşılan kullanıcılar tarafından görülmesi uygulamanın önemli özellikleri arasında yer almaktadır. Yeni insanlarla tanışmak isteyenler ise hikayeler ekranından sola doğru kaydırarak büyüteç simgesine tıkladıktan sonra kişiler listesini de kaydırarak aktif kullanıcıların görüntülenmesi mümkündür. Ayrıca konuma göre de yeni arkadaşlar ekleyerek tanışmaya başlayabilirsiniz.

Azar

Azar

Görüntülü konuşma uygulamaları arasında son yılların öne çıkan uygulamalarından biri olan Azar, dünyanın dört bir yanından kişilerle görüntülü sohbet gerçekleştirmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bu sayede tanıştığınız kişilerin gerçek olup olmadığını da anlamanız mümkündür. Rastgele kişilerle görüntülü olarak görüşebildiğiniz uygulama işlevsel birçok özelliği ile dikkat çekmektedir.

Türkiye’de de yaygın şekilde kullanılan bir görüntülü konuşma uygulaması olan Azar uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra hesap açma adımlarını izleyerek kullanılabilir. Yaşınız, hobileriniz ve diğer ilgi alanlarını doldurarak seçtiğiniz alanlara göre benzer ilgi alanlarına sahip kişilerle tanışma olanağı da sağlanmaktadır. Konuşma uygulamaları arasında son yıllarda en çok tercih edilenlerden olan Azar ile görüntülü görüşmelere hemen başlayabilirsiniz.

Tango

Tango

Tango uygulaması kullananlar uygulamanın sahip olduğu işlevsel birçok özellik sayesinde yeni insanlarla tanışabilmektedir. Temelde bağımsız bir görüntülü arama ve mesajlaşma uygulaması olan Tango, kişi listenizdeki kişilerle konuşmanızı da sağlar. Tango Live özelliği ise canlı yayın özelliği ile eğlenceli vakit geçirmek isteyen kullanıcılar açısından uygulamanın öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

Dünyanın farklı yerlerdeki insanlarla da tanışmanızı sağlayacak uygulama sayesinde yabancı dil öğrenmek isteyenler için de faydalı bir uygulama olarak değerlendirilmektedir. Farklı ülkelerden insanlarla tanışmak ve toplu görüntülü görüşme özelliğini de kullanarak birçok yeni insanla tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Dünya genelinde yaygın olarak kullanılan konuşma uygulamaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Line

Line

Numarasız konuşma programları arasında da ilk sıralarda gösterilen Line, Japonlara ait bir mobil mesajlaşma uygulamasıdır. Home, timeline ve resmi hesapların da yer aldığı interaktif ögeler de sunmayı başaran uygulama, ücretsiz bir şekilde metin ve sesli mesajlaşma, sesli arama ya da grup sohbetleri yapmanızı sağlayan bir uygulamadır.

Sadece mesajlaşma değil, aynı zamanda sesli görüşmelerinizi de bu uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Oyun ve müzik gibi servisler de sunması uygulamanın kapsamlı bir sosyal medya platformu olarak değerlendirilmesini sağlamıştır. Kullanıcı sayısı her geçen gün artan uygulamada bu sayede yeni insanlarla da tanışma olanağı elde edebilir ve tercih edeceğiniz herhangi bir yöntemle görüşme sağlayabilirsiniz.

Viber

Viber

Viber messenger ile internet üzerinden kullanıcıların anlık mesajlaşma ve sesli görüşme seçeneklerinden yararlanması sağlanmaktadır. Metin mesajlarının yanı sıra kullanıcıların birbirlerine medya ve sesli mesaj göndermelerini de sağlayan uygulama sunduğu birçok özellik ile yaygın bir kullanım alanı elde etmeyi de başarmıştır.

Kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından uygulamayı güvenli şekilde kullanarak insanlarla sohbet etmeye hemen başlayabilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde de sevilen program farklı şekillerde görüşme yapma olanağı sağlamasıyla dikkat çekmektedir. WhatsApp ile benzer özellikleri dikkat çeken Viber, başlangıçta sesli arama gibi seçeneklere sahip omlayan WhatsApp’tan önce bu özellikleri kullanıcılarına sunan bir uygulama olmayı başarmıştır.

JustTalk

JustTalk

En iyi görüntülü görüşme uygulaması olarak kısa sürede popülerlik kazanan JustTalk, özellikle yabancı dil öğrenmek isteyenler için de en iyi seçenekleri sunuyor. Günümüzde yeni insanlarla tanışmak, görüntülü görüşme ve konuşma yapmak isteyenler için alternatif uygulamalardan biri olan JustTalk, görüntülü arama veya grup araması yapmanızı sağlar. Profesyonel bir görüntülü sohbet uygulaması olan JustTalk, Türkiye’de de birçok kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılıyor.

Akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşmasının ardından birçok kişi konuşma ve mesajlaşma uygulamaları sosyalleşme, iş yaşamı ve eğitim gibi hedeflerle kullanıyor. Bu kapsamda tercih edebileceğiniz sayısız uygulama arasında JustTalk uygulaması da öne çıkıyor. Konuşma uygulamaları arasından hedeflerinize göre size hitap eden özellikleri sunan uygulamaları hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Görüntülü Konuşma Uygulamaları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu