Kripto Para

Binance Güvenilir mi?

Kripto para varlıklarına yatırım yapmak isteyen bazı kullanıcıların aklındaki soru şu olabiliyor: Binance güvenilir mi? Bu konuda bilgi vermek istiyoruz.

Kripto para fikri aslına bakarsak 20. yüzyılın sonlarına doğru bilgisayar ve internetin ortaya çıkmasıyla yaygınlaşmaya başladı. İnsanlar, o dönemde internetten finansal işlem yapmanın zorluğu sebebiyle farklı ödeme yöntemleri arıyordu. Bu yöntemlerden birisi de kripto paralardı. Bitcoin öncesi dönemde birçok kripto para birimi çıktı fakat bu para birimleri yeterince başarılı olamadı. Bitcoin geliştiricisi, bunlardan ders alarak anonim bir şekilde piyasaya çıktı ve dünyanın en büyük kripto para hacmine sahip oldu. Kripto para piyasası büyüdükçe yeni yatırımcılar da güvenilir borsa arayışında bulunuyor. Merak edilen borsalardan birisi de Binance.

Binance Nedir?

Öncelikle Binance’ın ne olduğundan bahsedelim. Binance, bir kripto para borsası. 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan bu borsa, günümüzde en büyük kripto para borsalarından birisi olarak görevini sürdürüyor. Türkiye’de de şubesi bulunan Binance, sunduğu pek çok olanak sayesinde yatırımcıların sıklıkla tercih ettiği bir ortam. Binance borsasında yer alan bazı kripto para birimlerini şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Tether
 • Binance Coin
 • Binance USD
 • Solana
 • Cardano
 • SHIBA INU
 • Ripple
 • TRON
 • Ethereum Classic
 • ChainLink
 • Avalanche
Binance Güvenilir mi

Binance’ın Avantajları

Binance, pek çok özelliği ile kullanıcıların ayrıcalıklar dünyasına girmesini sağlıyor. Sunulan özelliklerden birisi minimum yatırımın 10 TL olması. 10 TL sınırı, pek çok borsaya göre oldukça düşük bir limit. Bu sayede yatırımcılar, düşük miktarda para ile hızlı bir başlangıç yapabiliyor. Borsanın sunduğu bir diğer özellik emir sisteminin yer alması. Bir kullanıcı, alım ve satım emri vererek belirli bir pozisyon seçebiliyor. Bu sayede sürekli borsa ekranında durmak zorunda kalmıyor. Bu da önemli bir avantaj olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

Binance güvenilir mi? Bu sorunun cevabını vermeden önce bazı bilgiler daha sunmak isteriz. Binance’ın bir diğer ayrıcalığı düşük para yatırma ve çekim limitinin bulunması. Kullanıcılar en az 10 TL’lik para yatırabiliyor iken en düşük 4 TL çekim limiti sayesinde rahatlıkla hesaptaki parayı banka hesabına aktarabiliyor. Bu da önemli bir ayrıcalık olarak bizlerle buluşuyor.

Binance Güvenilir mi?

Binance hakkında merak edilen o sorunun cevabını bu konu başlığında veriyor olacağız. Binance, güvenilir kabul edilen bir borsa. Hiçbir borsaya kesinlikle güvenilir diyemeyiz fakat bazı kriterler incelendiğinde o kriterleri en iyi karşılayan borsalar güvenilir kabul edilebilir. Binance da bunlardan birisi olmakta.

Binance güvenilir mi? Özetle güvenilir denebilir. Güvenilirlik için kriterlerden birisi kullanıcı sayısı. Dünya çapında kullanıcı kitlesine sahip olan Binance, şu ana kadar en iyi hizmetleri sunarak birçok kişiyi memnun etmiş durumda. Bir diğer kriter lisanslı olup olmadığı. Binance, lisanslı olmakla beraber bulunduğu ülkelerde vergi yükümlülüklerini yerine getiriyor. Bunun yanı sıra Binance, bu zamana kadar pek çok kişiye ödeme yapmış durumda.

Binance Tarihi

Binance güvenilir mi? Bu sorunun yanı sıra Binance şirketinin tarihi de bilinmesi gereken bir durum. Binance, 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan bir borsa. Zhao, 2005 yılında Fusion Systems’i kurduktan sonra 2013 yılında Blockchain.info ekibine katıldı. 2017 yılında ise kendi borsasına sahip oldu.

İlk olarak Çin’de hizmet vermeye başlayan Binance, bazı yasalar sebebiyle sonrasında Japonya ve ardından Tayvan’a göç etti. Şirketin genel merkezi şu anda Malta’da yer alıyor. Binance, 2020 yılından bu yana ise ülkemizde şubeye sahip.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
gaziantep escort