Kripto Para

Ar Coin Nedir? – Ar Coin Yorumları 2022-2023

Ar Coin Nedir? – Ar Coin Yorumları 2022

AR coin analist yorumları 2022 yılında özellikle son dönemde büyük bir ilgi görmektedir. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın entegre edeceği NFT pazaryeri için Arweave projesini kullanacağı öğrenildi. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu haberin ardından yerli ve yabancı kripto para yatırımcıları Arweave projesini araştırmaya başladı. Bu blok zinciri ağının yerel kripto para birimi olan AR coin de yatırımcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor. Rehber niteliğindeki bu yazımızda AR coin nedir, avantajları ve uzman yorumları nelerdir gibi en çok merak edilen soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

AR Coin Nedir?

Arweave (AR) coin, sonsuz verilerin depolanması için kullanışlı ve güvenilir bir platform sunan merkeziyetsiz depolama ağıdır. İlk olarak 2017 yılının ağustos ayında gündeme gelen proje kendini “toplu olarak sahip olunan ve asla unutmayan” bir sabit disk olarak tanımlamaktadır. Dolayısıyla çok büyük miktarda ve hatta sınırsız sayıda verinin depolanması, güvenle saklanıp korunması için Arweave protokolü kullanılabilir. İşte bu sebeple Meta şirketinin sahip olduğu Instagram platformunda NFT oluşturma ve satışı için gerekli depolama hizmetleri de Arweave aracılığıyla karşılanacaktır.

AR Coin Avantajları Nelerdir?

AR coin fırsatları sayesinde hem blokchain teknolojisini kullananlara hem de kripto para yatırımcılarına büyük avantajlar sunmaktadır. 2018 yılının Haziran ayında resmen faaliyete geçen Arweave platformunun kurucuları Sam Williams ve William Jones’tur. Arweave projesinin yerel kripto para birimi olan AR coinin kullanıcılara ve yatırımcılara sunduğu faydalardan bazıları şunlardır:

 • “Blockweave” adındaki blockchain teknolojisinin değiştirilmiş sürümü üzerine inşa edilen Arweave ağı, Erişim İspatı (Proof-of-Access, PoA) konsensüs yapısını kullanmaktadır.
 • Arweave ağı son derece güvenilir ve sağlam bir altyapıya sahiptir.
 • Arweave uygulaması tamamen topluluk tarafından yönetilir.
 • Sınırsız sayıda verinin depolanması için kalıcı bir merkeziyetsiz ağ olan permaweb kullanır.
 • AR Coin madenciliği yapılabilen altcoin projelerinden biridir.
 • Tarayıcı uzantısı sayesinde her tarayıcı üzerinden rahatlıkla kontrol edilebilir.
 • Veriler kalıcı olarak saklandığı için sonradan değiştirilemez.
 • AR coin bu ekosistemde çok istikrarlı bir yerel kripto para birimidir.
 • Yapay zekaya dayanan algoritma sayesinde yenilikçi teknolojiye uyumludur.

Bu tür özellikler Arweave ağını ve onun yerel kripto para birimi olan AR coin yatırımlarını popüler hale getirmiştir. Günümüzde AR coin satın alabilmek için pek çok popüler kripto para birimine üye olmak yeterlidir.

Uzmanların AR Coin Yorumları 2022

Uzmanların AR Coin Yorumları 2022
Ar Coin Nedir? – Ar Coin Yorumları 2022

Analistlerin AR coin yorumları 2022 yılında özellikle Meta şirketinin yaptığı duyurudan sonra daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır. Kripto para dünyasında 2018 yılından beri var olan ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Arweave ağı oldukça güven veren bir altyapıya sahiptir. Uzmanlar, ABD’de çeşitli regülasyonlardan geçen Arweave projesini onaylamakta ve AR coini yatırım yapılabilir altcoinlerden biri olarak görmektedir.

AR Coin Geleceği

AR coin fiyat tahmini yapan analistler, hem güncel grafiğe hem de kripto para piyasasının genel görünümüne bakmaktadır. Bilindiği üzere kripto paralar 2022 yılının başından bu yana sert düşüş hareketleri ile yatırımcılarını tedirgin etmektedir. Özellikle BTC başta olmak üzere kriptoların ayı piyasasına girmesi AR coin fiyatını da olumsuz etkilemiştir. Bu süreçte tüm zamanların en yüksek seviyesinden ciddi oranda değer kaybeden AR coin yeniden toparlanma sinyalleri göstermektedir. AR coin özellikle Instagram’ın NFT sektörüne giriş yapmasıyla birlikte veri depolama konusunda geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşma potansiyeline sahiptir.

AR Coin Nasıl Alınır?

AR coin satın almak için öncelikle bu altcoin projesini listeleyen borsalarda üyelik hesabı açmanız gerekir. Kripto para dünyasının önde gelen pek çok borsasında AR coin alım satım işlemleri yapılabilir. Borsaya KYC bilgilerinizle üye olduktan sonra AR coin almak için şu işlemleri yapmanız yeterlidir:

 • Hesabınıza para transferi yapın.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsadaki kripto para satın al menüsüne girin.
 • Karşınıza çıkan ekranda AR coini seçin ve alım emri girin.
 • Satın aldığınız AR coinleri borsada veya donanım cüzdanlarda tutabilirsiniz.

Son dönemde kripto para basınında geniş yankı bulan Arweave ağı ve onun yerel kripto para birimi AR coin oldukça popülerdir. Sınırsız sayıda veri depolamaya ve güvenle saklamaya imkan veren bu ağın gelecekte çok daha popüler olması beklenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu